Butterfly Labs usiluje o souhlas k znovuobnovení podnikání

butterfly labsPrávníci z Federální obchodní komise (FTC) údajně jednají se společností Butterfly Labs, které by mohlo vést k možnému znovuobnovení podnikání. Společnost Butterfly Labs totiž nedávno čelila obvinění z nezodpovědného řízení při prodeji a výrobě hardwaru pro těžbu bitcoinů.

Díky nedávno započatému jednání s FTC by mohla společnost Butterfly Labs možná už brzy pokračovat v podnikání. Záleží, jestli se soud rozhodne odvolat své nařízení, sdělil deník The Kansas City Star.

Kvůli nařízení amerického soudu musela společnost Butterfly Labs vyhlásit dočasný konkurs. Toto rozhodnutí bylo rozšířeno v průběhu jednání v pondělí, kdy státní zástupce dospěl k názoru, že jak společnost, tak i její zaměstnanci efektivně profitovali na úkor zákazníků.

Na jednání se americký okresní soudce Brian Wimes dotázal, zda by obě strany mohly souhlasit s řešením, které nazval “plán byznysu“. Podle médii byly obě strany nadšeny myšlenkou a jednání ohledně tohoto řešení probíhají už od konce konference.

Advokát hájící zájmy Butterfly Labs, Jim Humphrey, sdělil, že se k věci nemůže vyjadřovat. Nezapřel ovšem svoji radost z nové možnosti pro obnovení podnikání.   Jim Humphrey řekl deníku The Kansas City Star:

,,Bohužel se nemohu k případu vyjadřovat, ale jsem si jistý, že strany budou nadále spolupracovat. Zůstáváme optimističtí a věříme, že již brzy budeme zase schopní sloužit našim zákazníkům.“

Případ se stále vyvíjí

Celá situace se vyhrotila po obvinění od federálního regulátora, že Butterfly Labs podvádí zákazníky a není schopné zajistit těžební prostředky. Agentura která sleduje protisoutěžní a klamavé obchodní praktiky, už měsíce přijímá stížnosti proti společnosti.

Dokumenty zveřejněné před pondělním jednání potvrdily, že firma používala zařízení, pomocí kterých zákazníci těžili bitcoiny dlouhou dobu před jejich opravdovým odesláním. Podrobnosti o nesprávné on-line těžbě a důkazy, že zaměstnanci Butterfly Labs vytvořili systém k vyvrácení stížností zákazníků, jsou popsány v dokumentech.

Náhrady zákazníkům

V tuto chvíli není jasné, zda Butterfly Labs zůstane zcela nebo jen částečně pod kontrolou soudu. Přesto je zde možnost, že navrhované řešení představuje potenciální cestu pro budoucí poskytování náhrad pro podvedené zákazníky. Ti přišli o milióny kvůli investičním nákladům a neziskovosti v důsledku chybného zařízení.

Nabízejí se také otázky, zda a kdy budou zákazníkům vyplaceny náhrady? Advokátka FTC, Leah Frazier, v rozhovoru pro CoinDesk uvedla, že veškeré náhrady, které měly být vydány, byly prozatím zmrazeny v důsledku rozhodnutí soudu z minulého týdne.

Uvedla:

,,Účty jsou právě teď zamrazeny, kvůli kontrole celého podniku. Momentálně nemůžeme předpovídat, jakým způsobem budou vypláceny náhrady. Vše bude záviset až na rozhodnutí soudu.“

Pokud by však společnost obnovila provoz, mohlo by být zavedeno nařízení, že některé nebo všechny budoucí příjmy by směřovaly k zákazníkům jako náhrady.

Zdroj: coindesk.com

Share Button