Cena Bitcoinu není to nejdůležitější!

Tržní hodnota Bitcoinu klesá, a to je v pořádku.53 bitcoin down coin

Začátkem tohoto týdne cena Bitcoinu prudce klesla. Podobná minima BTC dosáhl naposledy po největším propadu  Bitcoinu. Nyní je cena pod 500 dolarů, což je vůbec nejnižší úroveň od května. Je docela pravděpodobné, že ještě chvíli potrvá než se vše srovná, takže Bitcoin bude ještě nějakou dobu klesat. Tato informace by vás neměla překvapit. Větší část bitcoinů slouží pouze ke spekulacím. Pouze malý zlomek všech utracených BTC se ve skutečnosti používá na platbu zboží nebo služeb. Čímž se Bitcoin hodně odlišuje od běžných měn. Obchodníci využívají arbitráž k dosažení zisku – nakupují a prodávají bitcoiny na různých burzách s cílem využít kurzových rozdílů. Každou hodinu změní vlastníka bitcoiny v hodnotě jednoho miliónu dolarů. To samozřejmě nemá nic společného s hodnotou obratu nákupu zboží a služeb – Overstock.com I ti největší prodejci používající bitcoiny nemají tržbu vyšší než 1 000 dolarů za hodinu (Pokud počítáme pouze zboží, které bylo zaplaceno bitcoiny). Dalo by se říct, že tržní cena Bitcoinu existuje hlavně pro potěšení několika set tisíc nervózních spekulantů. Spousta z nich hraje tuhle hru, přestože se jejich konečný výsledek blíží nule. Mnozí se pouze snaží dostat z kolotoče ven, dokud je cena dobrá.

 

Až na některé výjimky, má cena Bitcoinu od svého vrcholu na konci loňského roku neustále klesající tendenci. Tehdy měl jeden BTC hodnotu dokonce 1135 dolarů. Cena asi bude stále klesat, jak předpovídá i většina spekulantů. Nastává tedy útlum Bitcoinu. Situace odpovídá skutečným potřebám (což samo o sobě vyjadřuje kupní sílu Bitcoinu). Kupní síla totiž roste. Hodnota se stále pohybuje okolo ceny, na kterou jsme zvyklí. Cesta Bitcoinu na úplný vrchol se zatím nekoná a ještě asi dlouho nebude.

 

A nyní dobré zprávy: nic z výše uvedeného není zase až tak důležité. Nebo alespoň by nemělo být … Pokaždé když cena klesne blíže k tržní rovnováze, stabilita se zvyšuje. Je tak mnohem snadnější držet stejnou cenu Bitcoinu po dobu několika týdnů nebo i měsíce. Nemusí nás tedy trápit, jak se cena změní zase další den. Bitcoin se tak stává stabilnějším. To podporuje jeho pozici v reálném obchodování. Pokles ceny Bitcoinu odráží skutečnou tržní hodnotu. Tento pohyb je výhodný z hlediska dlouhodobého a vytváří se tak dobrý základ pro Bitcoin.

 

Pro ty kteří mají zájem o dlouhodobý potenciál digitální měny, pro které je důležité, aby Bitcoin pokořil mezinárodní ekonomiku a umožnil soukromé, efektivní a dobrovolné financování bez zbytečných regulací, je cena Bitcoinu pouze vedlejší informací. Nikdy nebylo hlavním cílem rychlé vydělávání peněz. Bohužel velká část Bitcoinové komunity se skládá ze spekulantů, lidí kteří především chtějí své peníze rychle. Právě kvůli těmto lidem vzniká panika pokaždé, když cena klesne. Je opravdu spoustu lidí, kteří každý den doufají (dost často neúspěšně), že vydělají tučné peníze na digitálních měnách, kterým doopravdy ani úplně nerozumí.

 

Jednoho dne se Bitcoin stane něčím velmi cenným. Je snadné vypočítat cenu Bitcoinu podle nepatrného procenta, které zaujímá ve světové ekonomice. Ovšem všechno chce svůj čas. Proces je opravdu pomalý a Bitcoin zatím není dost blízko svého cíle.

 

Nejméně zajímavá věc, kterou s Bitcoinem můžete dělat, je investovat do něj. Je čas, aby si to lidé uvědomili a ponechali trh, aby posunul Bitcoin do bodu rovnováhy. Budoucnost měny se pohybuje ve světě, bez ohledu na tržní cenu. Pro Bitcoin není nejdůležitější možnost rychlého zbohatnutí.

 

Share Button