Coinbase shání 60 miliónů dolarů na financování!

coinbase1

Rozšířila se zpráva, že se společnost Coinbase  rozhodla zvýšit své finanční zdroje. Údajně se snaží svůj dosavadní kapitál 400 miliónů dolarů zesílit o 60 miliónů.

Společnost pocházející z USA, která je poskytovatelem Bitcoin peněženek a dalších obchodních služeb, pravděpodobně převezme rizikové investice kapitálu firmy DFJ. Zvýší je o 40 – 60 miliónů dolarů. Přesná hodnota se bude odvíjet od Re/Code. CoinDesk požádal Coinbase o bližší informace, bohužel zatím bez odpovědi. Společnost DFJ odmítla komentovat.

Už v prosinci pod vedením Andreessena Horowitze Coinbase v prvním kole zvedl financování o 25 miliónů dolarů a posléze ještě přidal dalších 5 miliónů.

Podle článku z TechCrunch se Coinbase potýká s problémy při získávání peněz v tomto posledním kole. Uvádí, že původně se společnost snažila navýšit financování až na 150 miliónů dolarů. Částka byla následně snížena na 50 miliónů dolarů kvůli obavám z úpadku zájmu o Bitcoin a nestálé volatilitě (míra kolísání hodnoty výnosové míry). Digitální měna má v poslední době problémy s regulační nejistotou.

Financování jinde

Začátkem roku uzavřel jeden z největších rivalů Coinbase – Bitpay smlouvu na 30 miliónů dolarů. Koupil investice od Index Ventures, zakladatele Yahoo – Jerryho Yanga, Felicis Ventures, zakladatele PayPal – Petera Thiela, Horizons Ventures, RRE, Virgin Galactic a TTV Capital.

Právě minulý měsíc oznámil poskytovatel Bitcoin peněženky a dat – Blockchain, že zaznamenali rekordní sumu financování a sice 30,5 miliónů dolarů. Investice získali od Lightspeed Venture Partners a Wicklow Capital.

Podle poslední reportáže CoinDesku, množství investic do kapitálu spojeným s Bitcoinem od roku 2012 překročilo 317 miliónů dolarů. Ve zprávě předpokládají že hodnota investic pouze v tomto roce přesáhne 290 miliónů dolarů.

Expanze Coinbase

V roce 2014 služby nadace Coinbase sklízely obrovské úspěchy. Mezi nimi bylo mimo jiné získání obchodních vztahů s některými z největších a nejznámějších společností, včetně Overstock, DISH Network a PayPal.

Společnost se nedávno rozšířila i do Evropy, zahájila své služby v 18 zemích včetně Itálie, Španělska, Francie, Irska, Švédska a Švýcarska.

Bohužel v uplynulých měsících se také najal v USA pobočník senátu John Collins a uvedl na trh nový problém s multi-podpisem.

Zdroj: http://www.coindesk.com/

Share Button