Dvojčata Winklevossova plánují velké změny v americké bitcoinové směnárně!

winklevoss-twins-file-bitcoin-trust-with-the-sec

Bratři Winklevossovi odhalili své plány plně zregulovat americkou bitcoinovou směnárnu Gemini. Říkají, že jsou dokonce ochotni financovat podnik z ‚vlastních kapes‘.

Název společnosti pochází z latinského slova, používajícího se jako označení pro znamení zvěrokruhu (Gemini = blíženci), které v přeneseném významu znamená také dvojčata. Stejně jako NASA měla svého předchůdce před programem ‚Apollo na měsíci‘, tak i tato směnárna prý potřebovala nějakého předchůdce, aby se teprve nyní mohla stát směnárnou nové generace.

Gemini by se nyní měla zaměřit přímo na individuální přístup k americkým zákazníkům, kteří měli výhrady k legitimaci na Bitcoin sítích nebo se zdráhali posílat své finanční obnosy přes zahraniční stránky.

Bezpečnost amerických investorů

Na svých internetových stránkách směnárna uvádí, že se ‚narodila a vyrůstala v New Yorku‘. Spolupracuje pouze s americkými bankami a řídí se pravidlem, že dolary by nikdy neměly opustit svou zemi.

Přísné dodržování je také významným prvkem marketingu společnosti. Webové stránky slibují, že společnost vše provozuje v plném souladu se státními předpisy stanovenými pro Bitcoin a ostatní digitální měny a také v souladu se zákony na ochranu spotřebitele.

Bratři najali inženýry z předních hedgeových (zajišťovacích) fondů a nově také rozvíjejí vztah s New Yorskou Státní bankou. Uvedl tisk The New York Times.

Jedním z hesel společnosti Gemini je mimo jiné: „Bezpečnost především!“. Chce tak zmírnit obavy investorů o své finance a přesvědčit je, že jsou směny dostatečně chráněny před útokem hackerů.

Cameron Winklevoss napsal na stránky firemního blogu:

„Musíme uznat, že Bitcoin je stále poměrně novou záležitostí a jeho ochrana je stále jaksi ‚nehmatatelná‘. Ovšem větší stabilitu a důvěru bychom mohli do Bitcoin vložit, pokud budeme dodržovat ten správný ekosystém, jenž neobsahuje podvody, porušení bezpečnosti ani hacking.“

Vedoucím kontroly pro nový způsob obchodování byl zvolen Michael Breu, bývalý šéf bezpečnosti informací v oddělení výzkumu v hedge (zajišťovacích) fondech společnosti Bridgewater Associates.

Na pozici bezpečnostního vedoucího byl dosazen Cem Paya, který dříve pracoval na stejné pozici ve společnosti Airbnb.

Vzhledem k nové bankovní spolupráci budou mít peníze uschované u Gemini nárok na FDIS (Federal Deposit Insurance Corporation – Pojištění společnosti na federální vklady). „Vaše peníze jsou tedy tak dostatečně ochráněné a v bezpečí, ‚jakoby jste je už dnes měli na vašem účtu!’“ tvrdí společnost.

Skupinu zaměstnanců tvoří desítky lidí. Většinou jde o inženýry, kteří mají celostátní pravomoc, ale pracují především z centrálních kanceláří Winklevoss, jež leží nedaleko parku Madison Square (New York). Pro oficiální zahájení nového způsobu podnikání už chybí společnosti Gemini pouze konečné schválení od New Yorského státního oddělení finančních služeb (NYDFS – New York State Department of Financial Services).

Dřívější spolupráce Winklevossů s Bitcoinem

Bratři Winklevossovi věří, že se dostanou mezi přední držitele s největším množstvím bitcoinů na světě. Slibují si, že do světa Bitcoinu se dostanou velmi brzy, hned jak jim to regulační podmínky umožní.

Od roku 2013 dvojčata budují fondy, se kterými se obchoduje na burze. Nesou název přímo Winklevoss Bitcoin Trust a jsou určené k obchodování na NASDAQ, což je dokonce největší elektronická burza v USA.

Pro své bitcoinové fondy si Winklevossovi zavedli také vlastní index nazývaný ‚WinkDex‘. Ten poprvé uvedli minulý rok v červenci na festivalu obchodních novinek Bloomberg.

Nejedná se o první podnik na směnu bitcoinů, který dvojčata Winklevossova pomohla vybudovat. Ze svých fondů investovali dokonce 1.5 miliónu dolarů do kapitálu společnosti BitInstant, která byla založena Charliem Shremem.

Po zatčení Ch. Shrema v lednu 2014 bratři vydali prohlášení, které říká: „že jsou ve společnosti BitInstant pouze pasivními investory a plně podporují veškeré vládní úsilí. Zároveň že je potřeba zajistit bezpečnost proti praní špinavých peněz a stanovit jasnější a přísnější pravidla pro realizaci nákupu a prodeje bitcoinů.“

Zdroj: http://www.coindesk.com/

Zdroj obrázku: http://calvinayre.com

Share Button