Megabanky podporují financování Coinbase v hodnotě 75 miliónů dolarů!

Coinbase navýšil financování Série C na 75 miliónů dolarů. Především díky podpoře několika významných společností, včetně New Yorské burzy (New York Stock Exchange – NYSE), skupiny Fortune 500, španělské megabanky BBVA a japonského gigantu DoCoMo.

coinbase1

Financování, které překoná dosud nejvyšší částku, je vedeno společností Draper Fisher Jurvetson (DFJ) v čele s Timem Draperem. Součástí investiční skupiny jsou také společnosti Union Square Ventures, Ribbit Capital a Andreessen Horowitz. Ředitel skupiny Citigroup – Vikram Pandit, bývalý generální ředitel – Thomson Reuters a nynější generální ředitel – Tom Glocer přispěli také osobními finančními prostředky.

Ředitel společnosti Coinbase – Brian Armstrong se snažil uzpůsobit financování tak, aby pomohlo zlepšit nazírání na Bitcoin, zvláště po tak náročném roku, jaký Bitcoin prodělal.

Brian Armstrong sdělil pro CoinDesk:

„Myslím, že je potřeba změnit náhled na věc. Nyní jde o velké peníze, které jsme podle mého názoru chytře vsadili. Nejdůležitější není pohyb ceny Bitcoinu nebo jak se trh chová. Teď jde mnohem více o úplný základ, konkrétně o to co se děje v síti… a i přes různé výpočty, všechno zatím vypadá skvěle!“

Dále vysvětlil, že všichni účastníci financování jsou nadšeni z inovací, které probíhají v oblasti kolem Bitcoinu. Chtějí využít své investice do Coinbase a dozvědět se co nejvíce o budoucnosti Bitcoinu.

„Mnoho z těchto společností si přálo investovat do těch nejdůležitějších článků,“ pokračoval Brian Armstrong, „a my jsme je přesvědčili, že právě náš projekt je ta nejlepší volba.“

Coinbase má v úmyslu využít nově získaný kapitál pro rozšíření své zaměstnanecké základny. V plánu mají se obzvláště zaměřit na mobilní výsledek, protože ten nejvíce zajímá rozvíjející se trh.

„Chceme se rozšiřovat zodpovědně,“ řekl B. Armstrong. „Nyní jsme v 19 zemích a naším cílem je dostat se do 30 zemí do konce roku 2015.“

75 miliónů dolarů je zdaleka největší částka, o kterou kdy Bitcoin společnosti navýšily svůj kapitál. Je to hned více jak dvojnásobek 30,5 miliónů dolarů, o který zvýšil svůj kapitál Blockchain. Zároveň se částka 75 miliónů dolarů rovná asi 23% z celkového veřejného kapitálu, který vynaložily společnosti celého průmyslu digitálních měn v roce 2014.

Nyní už kapitál společnosti, pocházející z Kalifornie, převýšil částku 106 miliónů dolarů.

Jedenáct nových zemí

Armstrong se nezmínil o nových trzích, na které by konkrétně Coinbase cílil, ale mluvil obecně o typech trhů, na nichž by se společnost ráda uchytila díky novému financování. Kladl také zvláštní důraz na častý problém s nepřístupností finančního trhu spoustě lidem.

„V Indii jsou stovky miliónů telefonů, které jsou připojeny k internetu. Pouze 2% z těchto lidí mají kreditní kartu nebo bankovní účet. Ovšem tito lidé většinou nemají stolní počítač a nemají e-mail.“ řekl B. Armstrong.

Poznamenal také, že Coinbase by měl přizpůsobit své produkty potřebám této zákaznické základny. Aplikace se musí překládat do nových jazyků, musí být optimalizovány pro pomalejší připojení k internetu a musí se řádně rozvíjet filosofie ‚poznej svého zákazníka‘ (Know your customer – KYC). Je potřeba se důkladně zaměřit na jednotlivé klienty a nelze spoléhat na všeobecně užívané identifikátory, jako například e-mailovou adresu.

Značné množství finančních prostředků bude vynaloženo na splnění nových právních pravidel tykajících se digitálních měn. Dodal B. Armstrong, který sám označil nová regulační pravidla za ‚kámen úrazu‘.

B. Armstrong přesto věří, že se Coinbase bude podílet na trhu i v rozvojových zemích, přestože sám realisticky neočekává jednoduché zavedení digitální měny úplně všude.

„Bitcoin odstartuje v oblastech, kde je nedostatek tradičních platebních systémů. V místech, kde lidé nemají tolik možností na výběr z různých finančních alternativ.“ řekl. Odkazoval především na micro-transakce, zahraniční platby a peer-to-peer půjčky. Domnívá se, že Bitcoin nejpravděpodobněji dokáže ovlivnit právě tento druh finančních služeb.

Dvojnásobně se zaměřit na technologie!

Armstrong i nadále zdůrazňuje, že nejlépe lze zajistit dlouhodobou udržitelnost poskytnutím těch nejzákladnějších platforem nové generaci vývojářů prostřednictvím API platformy, Toshi, která zahájila činnost loni v září.

Zmínil také, že samotní vývojáři mohou být vůbec nejdůležitější pro trh Bitcoinu. Služba API je potenciálním klíčovým ukazatelem budoucího úspěchu Coinbase.

„Momentálně probíhá spousta experimentů. Pokud například sledujete GitHub, zjistíte, že počet jejich Bitcoinových projektů přesahuje číslo všech projektů na Stripe, Braintree a PayPal dohromady.“ řekl. „Na Bitcoin se zaměřuje několik vývojářů z celého světa. Všichni se snaží vybudovat nějaký další super nápad s Bitcoinem spojený.“

B. Armstrong vyjádřil přesvědčení, že Coinbase je významný nejen možností platby Bitcoinem, ale zvláště tím že podporuje vývojáře, nové nápady a nezanevřel ani na nové systémy účetnictví.

Zástupci společnosti Coinbase tvrdí, že mají 47% podíl na trhu digitálních měn díky API. Momentální vývoj označují za velmi rychlý a domnívají se, že ještě mnoho funkcí technologie Bitcoinu musí být objeveno.

A co reálný růst uživatelů?

Avšak zatímco Coinbase zlepšil svou platformu v mnoha klíčových oblastech, zůstává jeden problém. Neustále se potýkáme s nedostatkem koncových zákazníků. Přestože je technologie Bitcoin na vysoké úrovni a neustále o ní můžeme slyšet z medií zabývajících se financemi, je zatím stále příliš malý počet spotřebitelů.

Armstrong uvedl, že jeho společnost má nyní více než dva milióny uživatelů a že růst spotřebitelů nekoreluje s kolísající cenou Bitcoinu.

I přesto však B. Armstrong tvrdí, že Coinbase investoři nejsou znepokojeni současnou uživatelskou základnou. Místo toho se zaměřují na růst spotřebitelů v dlouhodobém horizontu.

„Jedná se o záležitosti, na které se investoři ptají. Zajímá je celá základna infrastruktury, nejenom komunita kolem Coinbase, ale celá síť Bitcoin.“ poznamenal B. Armstrong. „Na krátkodobé záležitosti pohlížejí spíše jako na informační, nikoliv jako na rozhodující.“

Celkově lze říci, že se B. Armstrong považuje spíše za konzervativce, když mluví o celém ekosystému Bitcoinu a jeho budoucím rozvoji. Doufá v možnost přijetí Bitcoinu širokou veřejností, ovšem ví, že tato cesta bude vyžadovat vytrvalost a trpělivost.

„Nikdy nepřijde chvíle, kdy Bitcoin budou přijímat bez rozdílu úplně všichni.“ řekl „Je to jako na internetu. Občas je kolem něčeho obrovský humbuk, pak přijde nesouhlas, ale nikdy nepřijde chvíle, kdy by se všichni na něčem shodli. Jistě nás ještě čeká několik zajímavých milníků.“

Shrnutí – Coinbase

Během rozhovoru B. Armstrong obhajuje společnost Coinbase tím, že byla schopna sesbírat působivou finanční částku pro kapitál, díky jejím silným stránkám, které jsou podle B. Armstronga nad rámec základní síly a potenciálu Bitcoinu.

„Jedním z našich investorů je Fred Wilson. Svěřil se nám, že věří v příznivou budoucnost finančních produktů, jež společnost vytvořila.“ řekl B. Armstrong. Dále popisuje schopnost firmy stanovit a splnit i nejtěžší cíle.

Brian Armstrong uvedl například úspěchy svého týmu při přihlášení miliardových obchodníků, při dopravě výrobků a stejně tak Coinbase sloužil dobře a důvěryhodně jako úložiště. V 18 zemích světa také rozšířil pojištění.

„Když se podívám zpětně na rok 2014, ověřili jsme spousty položek pro firmy a doufejme, že také pro Bitcoin celkově.“ uvedl a dodal, že samozřejmě nemůže říci, že společnost Coinbase byla naprosto dokonalá, za to si však stále výborně buduje důvěru u svých uživatelů.

V tuto chvíli získal Coinbase důvěru také nové třídy investorů. To by společnosti mohlo umožnit usilovat o ještě větší a odvážnější vize, co se Bitcoinu týče. S každou novou technologii přichází také existenciální riziko.

Na závěr B. Armstrong uvedl, že ačkoliv momentálně hlavní finanční trh možná nevidí ten obrovský úspěch, který financování pro firmu znamená, vše se ukáže až postupem času.

„Chytré investice znamenají v počátcích obrovský risk.“ dodal „O to větší pak můžeme očekávat zisk!“

Zdroj: http://www.coindesk.com/

Share Button