Existuje mnoho důvodů, proč by obchodníci měli akceptovat Bitcoin

bitcoin accepted

Poptávka po digitálních měnách je na vzestupu a odhaduje se, že v současné době již 80 000 firem v různých částech světa přijímá Bitcoin.

Bitcoin se postupně stává běžně používaným, ale podniky, které odkládají přijetí bitcoin plateb, nedokáží držet krok s touto revolucí digitálních měn. A to se jim určitě vyplatí…

Většina dopředu uvažujících businessmanů na světě přešlo k trendu bitcoinových plateb; mnozí z nich zvolili digitální platby, aby snížili své náklady. Coinbase (San Francisco), bitcoinová směnárna a zprostředkovatel peněženek, má 1,6 milionů zákazníků a spravuje platby přibližně 36 000 firmám a říká, že se rozrůstá rychlým tempem.

Mezi těmito novými osvojiteli najdeme společnosti jako DISH Network, Overstock.com, 1-800-Flowers, OkCupid a další firmy a korporace zvučných názvů.

Pro podniky se stává nevyhnutelným se začít vyrovnávat s digitálními měnami, dokud je ještě čas. Za méně než rok vzrostla průmyslová odvětví nad očekávání, jeho přizpůsobivost a pozoruhodný růst se zdá být nezastavitelný.

Pádné důvody prokazují, že by podniky měly akceptovat bitcoin, protože ekosystém by mohl přinést vyšší zisky než běžné bankovní platby.

Důvody, proč by měly firmy akceptovat BTC

Nižší poplatkynízké poplatky bitcoin

Poplatky za přijetí BTC jsou obecně výrazně nižší než za transakce kreditní nebo debetní kartou.
Menší podniky budou obvykle platit vyšší poplatky za platby kartami než velké společnosti. Velké podniky zaujímají větší část trhu, a proto mohou vyjednat nižší transakční poplatky, což malé obchody a podniky nemohou. To je hlavní důvod, proč se menší obchodníci fixují na transakce v bitcoinu.

Menší obchodníci platí 2 – 4 % z každé transakce platební kartou, často i s dalšími poplatky, proto je pro malé firmy výhodnější přijímat bitcoin, protože tak sníží své bankovní výdaje za zpracování transakcí na méně než 1 %. Experti odhadují, že malé a střední podniky mohou ušetřit mezi 3 až 5 procenty zisků přijetím virtuální měny.

Prevence podvodůbez podvodu bitcoin

Uživatelé mohou provádět firemní platby v BTC aniž by prozradili osobní identifikační údaje (jméno, adresu plátce atd.). Neexistuje žádný způsob, jak mohou být zachyceny a jak zvěřejnit identitu, což může vést k podvodům a zločinům. Je důležité poznamenat, že Bitcoinové burzy a směnárny působící ve Spojených státech, včetně Coinbase, v souladu s federálními nařízeními a předpisy shromažďují osobní informace z uživatelských jmen, adres a čísel bankovních účtů. Předpisy také poskytují 100% ochranu a pojištění obchodníkům pracujícím se směnárnami jako je Coinbase.

Žádné neprovedené platby66 bitcoin accept

Nákupy bitcoinu jsou definitivní na rozdíl od transakcí provedených platební kartou. Peníze se nevracejí, takže obchodníci nemusejí ztrácet čas řešením těchto komplikací. Spory kolem nákupů kreditní kartou, ve většině případů z důvodů vadného nebo nedoručeného zboží, již nemusí být problém. Bitcoin přenechává veškerou moc v rukou kupujícího a obchodníka.

Lidé, kteří od vás nakoupí v BTC nemají možnost reklamace, protože transakce v krypto měnách je považována za platbu v hotovosti. Jsou konečné a izolují obchodníky od možných storno akcí a poplatků s nimi spojenými.

Okamžité platby

Příjmem bitcoin plateb peníze obdržíte rychleji než u platby kartou. V případě Coinbase peníze dorazí na bankovní účet obchodníka obvykle do dvou pracovních dní. Transakce BTC probíhá okamžitě. Když zákazník zaplatí, obchodník je může na Coibase ihned převést na americké dolary.

Globální platby

Bitcoin snižuje náklady a činí zahraniční transakce jednodušší, rychlejší a levnější. Drobní on-line prodejci a nezávislí konzultanti budou mít možnost oslovit nové trhy a prodávat své zboží a služby na mezinárodní úrovni, protože digitální měna není zatížena nákladnými transakčními poplatky.

Mechanismus získávání prostředků

Firmy a instituce získají různé výhody za příjem digitálních měn a jejich využití při crowfundingových projektech. Finanční prostředky tak získají mnohem rychleji než u konvenčních metod financování, protože bitcoin umožňuje dárcům posílat malé částky přes internet.

Digitální měny představují příležitost a slibují velké výhody pro malé firmy a podnikatele. Ukazatelé prezentují důkazy, že stále více firem zvažuje integraci digitálních plateb.

Share Button