Mozilla vyslyšela poptávku uživatelů a přijímá Bitcoin!

mozilla přijímá bitcoiny

Rozvojová společnost Mozilla, která spravuje populární webový prohlížeč Firefox, nyní přijímá dary v bitcoinech.

Nezisková nadace Mozilla Foundation, jež poskytuje širokou podporu komunitě, která se zabývá vývojem open-source softwarů, uzavře spolupráci s Coinbase a bude akceptovat dary v bitcoinech. Poskytovatel Bitcoinu pocházející z Kalifornie oznámil dohodu na svém blogu. Ve zprávě také informuje, že v rámci své politiky vůči charitativním organizacím, nebude účtovat poplatky za procesy na poskytování daru.

Mozilla se tímto připojuje k neustále rostoucímu počtu neziskových organizací, které podporují rozvoj open-source a free webů, do kterých patří mimo jiné i nadace Wikimedia, která taktéž přijímá bitcoiny. V posledních měsících charitativní organizace po celém světě pomalu začínají spolupracovat s průmyslem digitální měny. Kryptoměny mají hned několik předností, jako například snadnější převod a zároveň nižší náklady spojené s platebními poplatky.

Po zprávě se hned na Bitcoinovém subredditu objevil příspěvek, který se dotazuje, proč by měla nadace Mozilla přijímat bitcoinové dary.

Viceprezident Mozilly Geoffrey Macdougall, který vložil příspěvek na stránku, ohodnotil situaci jako dlouho očekávaný krok, kterému předcházel dlouhý proces zaměřený především na bezpečnost a dodržování předpisů.

Macdougall poznamenal:

„Jsme velká organizace a zabere spoustu času pozměnit některé procesy hlavně co se týče právního soukromí a bezpečnostní kontroly. Bylo potřeba provést několik kroků, abychom se dostali tam, kde jsme teď, ale podařilo se nám to.“

Konečné rozhodnutí přišlo více než rok poté, co Mozilla prvně zveřejnila svoji myšlenku o přijetí Bitcoinu.

Už v té době MacDougall podnikl krok k otevření diskuze s Bitcoinovou komunitou na Reddit a poznamenal, že „existuje mnoho lidí, kteří v jeho týmu podporují a hlasují pro možnost darů v bitcoinech.“

Už v době zveřejnění této zprávy by stránka Mozilly, kde lze najít návod a darování provést, měla být v provozu. V průběhu dne se na internetu už objevily stížnosti od uživatelů, kteří hlásili potíže s přístupem na stránku.

Zdroj: http://www.coindesk.com/

Share Button