Nakupovat jídlo za bitcoiny: Už lze i v holandských supermarketech!

1

Během posledního měsíce proběhlo už více jak 100 plateb s bitcoiny v obchodech s potravinami.

Je stále obtížné nalézt obchod, kde si můžete jednoduše nakoupit jídlo za bitcoiny. Chodit na kafe za bitcoiny je jedna věc, ale schopnost naplnit celou ledničku potravinami zaplacenými pouze bitcoiny, je věc druhá. Ještě před pár týdny byste tuto výzvu jen stěží plnili. Před necelými třemi týdny ale jeden ze supermarketů začal přijímat bitcoiny. Tato úspěšná událost se odehrála v holandském městě Arnhem. Se spoluprací s Bitcoinem souhlasilo už téměř čtyřicet obchodníků.

Spar je nizozemský řetězec supermarketů, který působí ve více než třiceti zemích světa. Nyní je to i jeden z obchodů, který se stal partnerem Bitcoinu. Nabízí se otázka: Je to vítězství, nebo selhání? Pro Bitcoin je určitě velmi výhodné získávat více a více zapojených partnerů. Pokud si chcete vyzkoušet tento jedinečný zážitek a nakoupit si sušenky, gumové medvídky, zeleninu, maso nebo cokoliv jiného a zaplatit vše v bitcoinech, postupujte podle následujících pokynů. Jeďte do Arnhemu. Je poměrně snadné se tam dostat, díky dobrému vlakovému spojení v celém Holandsku. Až přijedete na Hlavní nádraží, stačí vyjít ven a obchod, který hledáte, je po levé straně. Jak jednoduché …

Majitel supermarketu, Luke van Gelder, viděl v Bitcoinu “velkou perspektivní novinku“. Rozhodl se udělat experiment a vyzkoušet novou technologii přímo ve svém podniku. Supermarket Spar začal v Arnhemu přijímat Bitcoiny v době, kdy město oslavilo půl roku existence projektu “Bitcoin v Arnhemu“.

„První den nás navštívilo hodně lidí, co zaplatilo bitcoiny. Myslím, že to bylo hlavně díky události k oslavám Bitcoinu ve městě. Ten den jsme měli přibližně 25 zákazníků. Nejsem si jistý, jestli budeme mít úspěch i později. Jsem velmi zvědavý, jak to bude celé fungovat.“ řekl manažer, Nick van Gelder.

Ten den bylo pozváno spoustu bitcoinerů do města na oficiální slavnost. Rozhodně je to hlavní důvod, proč bylo poměrně snadné, hned první den nalákat několik prvních zákazníků. Pro delegaci z Bitpost to byla také velmi zajímavá zkušenost. Ve snaze nakoupit v co nejvíce restauracích a kavárnách, které přijímají Bitcoin, museli jsme navštívit i tento Supermarket. Když jsme se dostali do obchodu, byli jsme už tak přejedení, že jedinou věc, kterou jsme si mohli koupit, byly žvýkačky. Ačkoliv jsme si kupovali něco tak malého a nesmyslného, byl úžasný pocit za žvýkačky zaplatit jenom bitcoiny.

Spar používá pro platby aplikaci BitKassa, která dělá práci u poklady o dost jednodušší. Není třeba žádných vzdělávacích kurzů. Jediné co musíte udělat, je zkontrolovat, zda máte potřebné množství bitcoinů.

Od zavedení možnosti této platby došlo už k více jak padesáti Bitcoin platbám.

„Nemyslím si, že je Bitcoin alternativou pro naše stávající měny, ale určitě je technologie Bitcoinu vhodná pro použití ve větším měřítku. Myslím si, že i další obchody začnou používat Bitcoin, ale bude trvat dlouho, než se Bitcoin dostane do všech největších řetězců. V Arnhemu lze pozorovat obrovský nárůst počtu prodejen přijímajících Bitcoin.“ řekl Luke van Gelder.

Zdroj: http://bit-post.com/

Share Button