DISH začala přijímat platby v bitcoinech

Zákazníci společnosti DISH nyní mohou své měsíční účty z TV platit pomocí bitcoinů. Společnost pocházející z Kolorada opět ožila díky zavedení Bitcoin plateb. Tuto možnost mají zákazníci od třetího čtvrtletí tohoto roku.

dish network logo on satellite dish-thumb-250x286

Vůbec prvními zákazníky, kteří využili platbu bitcoiny za služby DISH, jsou Austin a Beccy Craig. Tento americký pár zaznamenává svoje snahy žít pouze s využitím digitální měny na jejich Bitcoin blogu.

 

V rozhovoru pro CoinDesk, mluvčí firmy DISH John Hall uvedl, že se firma snaží neustále inovovat a následovat moderní zvyky společnosti.

 

,,V zájmu společnosti DISH bylo vždy nabídnout zákazníkům, co nejvíce možností a pohodlí. Ať už jde o změnu způsobu, jakým se díváme na televizi nebo změnu způsobu jakým platíme.“

 

Hall řekl, že možnost zvolit jako platbu bitcoiny, mají zákazníci užívající online účet My DISH anebo zařízení HD DVR.

 

,,Opravdu si stačí jen zapnout Hopper a zaplatit váš účet. Pokud si vyberete Bitcoin, tak se vám zobrazí QR kód, který už můžete zaplatit přímo na televizní obrazovce“ dodal Hall.

 

DISH přijímá platby pomocí bitcoinového obchodního procesoru Coinbase.

 

Díky Bitcoinu je váš život jednodušší.

 

Beccy Craig řekla pro CoinDesk, že zatímco předtím byla prostě jen zákazníkem DISH, teď už je přímo spokojeným zákazníkem. Je nadšená z rozšíření služeb a moc ji těší, že své platby může provádět v bitcoinech.

Uvedla také příklad, jak tyto služby společnosti DISH zlepšily a zjednodušily její pokus o život pouze na bitcoinech. Říká:

 

,,Pořád přemýšlím nad tím, jak hezké by to bylo, kdybychom žili pouze s bitcoiny. Bohužel jsme byli hodně omezeni. Žili jsme prostě ze dne na den, jako kdybyste jeli s autem 40 mil, abyste mohli natankovat. Neužili jsme si příliš zábavy, když jsme platili vše jen s bitcoiny.“

 

Austin dodal: ,, Měli jsme spoustu času na čtení knih a na procházky. Ale o takovém luxusu jako je TV DISH jsme si mohli nechat jenom zdát.“

 

Zatímco TV byla pro tento pár tabu, mohli úspěšně zvládat jiné nové zajímavé zkušenosti díky bitcoinům. Mohli si nakoupit například letenky a pobyt v hotelu.

 

Dobrodružství tohoto páru bude zaznamenáno v dosud nevydaném dokumentu „Život na bitcoinech“. V červnu byl tento projekt dokonce přehodnocován na jednom filmovém festivalu.

 

DISH čeká na odezvu zákazníků

 

Hlavní mluvčí Hall potvrdil, že společnost DISH je se službami Bitcoin velmi spokojena. Ovšem řekl, že společnost si bude opravdu jistá až po více reakcích od spotřebitelů.

 

,,Abych byl upřímný, je ještě příliš brzo na to, říct jak se Bitcoin osvědčil. Zatím máme celkem dobrou zpětnou vazbu od spotřebitelů, kteří tyto služby využili. To je samozřejmě povzbudivé, ale zatím nebudeme sázet na to, co bude v budoucnu.“

 

Zmínil také to, že společnost očekává nárůst nových zákazníků, díky tomu, že rozšířili své služby. A doufají, že se množství těchto zákazníků bude postupem času zvyšovat.

 

,,Samozřejmě počítáme s tím, že od začátku nepůjde vše úplně rychle a jednuduše.“ dodal

 

Společnost DISH je momentálně druhou největší firmou přijímající platby s bitcoiny. Vydělává přes 13,9 miliónů dolarů ročně.

 

http://www.coindesk.com/

Share Button