Tým Viacoinu uvedl „Inteligentní smluvní protokol“ postavený na altcoin block chain

Do provozu je uveden první decentralizovaný platební systém založený na altcoin block chain.

Protokol ClearingHouse, odnož Counterparty, byl vytvořen stejným týmem, který stojí za viacoin, a byl v aktivním vývoji do minulého měsíce, kdy byl uveden alcoin. Tým přilákal výjimečné talenty z oblasti BTC, nejvíce Petera Todda, předního vývojáře Bitcoinu a poradce Coinkite, kterého najali, aby pracoval na svém konceptu Tree Chains.

Vývojářský tým viacoinu oznámil dne 11. srpna 2014 podrobnosti o měně XCH a informoval, jak mohou uživatelé viacoiny vyměnit. Spuštěn byl rovněž nový webový klient s implementovaným protokolem Clearwallet. CoinDesk vedl rozhovor s BTCDrak, vývojařem viacoinu, který řekl, že díky protokolu ClearingHouse, jež je postaven na vrcholu block chain, se vyřešily některé strukturální a politické komplikace, které dříve sužovaly decentralizované systémy.

Vysvětlil:

„Protože jsou ClearingHouse a viacoin součástí stejného projektu, viacoin block chain vyjde vstříc jeho potřebám.“

Dodal, že týmy stojící za projekty jako Couterparty v minulosti čelily tlaku ze strany komunit developerů Bitcoinu, což brzdilo pokrok. Používáním viacoinu se mohou projekty těmto překážkám zcela vyhnout.

První pohled

Clearwallet je první implementací ClearingHouse nabízející uživatelům decentralizované prostředí k provádění obchodů. Žádné klíče nejsou ukládány na serverech, transakce probíhá výhradně mezi dvěma stranami.

Obrázek výše zachycuje jednoduché uživatelské rozhraní, které nabízí obchod s aktivy, sázkový terminál a sekci decentralizovaných her. Rovněž nabízí live chat.

Vývojářský tým v původní zprávě oznámil, že směnný kurz bude 100 XCH na 1 VIA. S klesajícím kurzem začal 45 denní prodej, který se zastaví na 85 XCH za každou viacoin.

Dle BTCDrak je objem výměn vysoký; v době zveřejnění této zprávy bylo převedeno téměř 230 000 VIA na XCH nebo zhruba 143 BTC. Uživatelé již realizovali řadu obchodů v Clearwallet v VIA/XCH.

Do budoucna budou přidány funkce reputační šlužby a kontroly totožnosti, což přidá další vrstvy komplexnosti systému, které zahrnují i vytváření decentralizovaných organizací, usnadnění online průzkumů, prodej zboží a služeb, a dokonce vývoj nových kryptoměn.

Počet decentralizovaných platforem roste

Protokol přestavuje poslední položku ve skupině decentralizovaných platforem, která zahrnuje Counterparty a decentralizovanou off-block chain sít BitHalo. Ripple Labs pracují na vlastní platformě Codius.

Kromě zakázek přitahuje pozornost jejich bezpečnost a odvolání k širokému segmentu bitcoinové komunity, jejíž podpora umožnila existenci těchto projektů. Mezi nimi je i crowfundingová platforma Lighthouse Mika Hearnse, vývojáře BitcoinJ. Přesné datum zatím nebylo stanoveno, ale uvedení se očekává v průběhu příštího měsíce.

Komerce se ukázala být hlavním prostorem decentralizovaného vývoje. Peer-to-peer inzerce OpenBazaar, vytvořena Brianem Hoffmanem a na základě DarkMarket – vítěze Toronto Bitcoin Expo Hackathon, usiluje o principy decentralizovaných interakcí mezi spotřebitelem a obchodníkem.

 

zdroj obrázků a článku www.coindesk.com

Share Button