Zprávy ze světa: Evropské aerolinie přijímají BTC; Ethereum: Předprodej začíná! A Švédsko tlačí EU do daní z BTC.

  1. Lotyšská národní letecká společnost začíná přijímat bitcoiny

Společnosti Expedia, Cheapflights a BTC trip již usnadňují cestování po světě pomocí BTC. Ovšem možnost platit let přímo z letadla zůstala pouze těm, co používají “obyčejné měny“, až do teď. AirBaltic, totiž začala v tichosti přijímat platby bitcoiny.

Teprve před pár dny si jeden z uživatelů všiml, že mezi způsoby platby, je i možnost platit s BTC. Jiný uživatel zase kontaktoval airBaltic na Twitteru s prosbou o potvrzení jeho žádosti. Společnost airBaltic reagovala tím, že posílají screen shot platebních možností. Ty obsahovaly i Bitcoin.

,,Toto je poprvé, co aerolinie přijaly platby bitcoiny sami za sebe. Do teď totiž bylo běžné, že aerolinie tyto platby řešily navíc přes třetí stranu. Ještě více významější je to kvůli tomu, že letecká společnost airBaltic je vlastněna lotyšskou vládou. To znamená, že vláda příjímá BTC alespoň oklikou a to prostřednictvím samostatně provozované společnosti.“

 

  1. Ethereum začal s předprodejem svých mincí, prodaly se mince v hodnotě více než 2 miliónů dolarů za půl dne

 

Téměř po 6 měsíčním čekání, digitální měna Ethereum konečně začala s předprodejem své mince ETH. Za 12 hodin prodal mince v hodnotě 3 700 BTC. Do pátečního rána se počet zdvojnásobil.

 

  1. Vzniká Digitální komora obchodu

 

Carlo Caraluzzo (marketingový odborník) v neděli prohlásil, že na konferenci Severoamerického Bitcoinu v Chicagu, byla ohlášena tvorba ‚Digitální komory obchodu‘.

 

,,Tato komora je registrována jako 501(c)(6) nezisková, což dává skupině právo jednat jako lobbisté pro průmysl BTC. To vše v čele s Perrianne Boring, zakladatelkou Congressional Staffer, a novinářkou s širokým záběrem a konexemi ve Washingtonu. Už také obdrželi podporu z RRE Ventrues a Tally Capital.“

 

  1. Švédsko tlačí Evropskou unii do předpisu o zdanění Bitcoinu

 

Bogdan Ulm ve středu informoval o tom, že švédská vláda vyžaduje po Evropské unii upřesnění, jak uplatňovat DPH (daň z přidané hodnoty) na digitální měny.

 

,,Je zapotřebí přesně určit, zda bitcoin je či není opravdu měna. Pokud ne, tak by měl být zproštěn povinnosti odvádět z něj DPH. Nicméně, pokud s digitální měnou lze platit, pak by jistě měla být podrobena dani z přidané hodnoty. Rozlišit to je velmi důležité, protože pokud digitální měny mohou sloužit jako prostředek výměny, pak by měly čelit 21% daně. To by se tedy mělo týkat užití Peercoinu, Bitcoinu i Dogecoinu.“

 

  1. Národní shromáždění Ekvádoru hlasuje pro zrušení digitálních měn

 

Návrhy právních předpisů v Quito, které chtějí vytvořit národní digitální měnu a zakázat konkurenci. Návrh právě čeká na podpis prezidenta Rafaela Correa. Skupina BitcoinEcuador vypracovala otevřený dopis, aby přesvědčila, že nový měnový kód nerespektuje soukromí a právo jednotlivců ve financování a nedokáže přijmout potenciál decentralizovaných digitálních měn, jako je Bitcoin. Dopis zní:

 

,,Vytvoření elektronické měny přináší nesporné výhody, jako je například snížení nákladů na celý systém a uživatelský komfort. Nicméně, nedostatečná technická realizace může vážně ovlivnit soukromí uživatelů“

 

Zdroj: http://cointelegraph.com

Share Button