Co byste si koupili za 30 000 BTC?

30 000 BTC půjde do aukce, kterou pořádá  US Marshals Service, jde o zabavené bitcoiny ze Silk Roadu.
FBI draží 30 000 bitcoinů. V roce 2009, by jejich reálná hodnota nebyla příliš vysoká, ale v době vydání tohoto článku, se podle CoinDesk indexu toto množství cení asi na 17 610 000 dolarů, tedy něco přes 350 milionů českých korun.

Sice je to nepatrný zlomek z celkového množství BTC v oběhu, ale my v CoinDesk, bychom takovou částkou samozřejmě neopovrhli. Za co byste je utratili vy? Zde je několik nápadů.

Namecoin

Jak se ukázalo, tržní cena namecoin je něco málo pod 15,8 miliónů dolarů. Takže si vlastně můžete vyzvednout i všechen feathercoin a stále ještě vám zbyde pár tisíc bitcoinů. Trochu zahanbeně mě napadá myšlenka, že si nemůžete dovolit celý dogecoin, který se objevil na trhu teprve v prosinci.

17 hodinek Hublot Classic Fusion Haute Joaillerie

Model Hublot je jedním z nejdražších na světě. Je obsypaný 1 305 diamanty. S 30 000 BTC si můžete koupit pro každé zápěstí jedny hodinky a stále Vám ještě zůstane 15,6 milionů dolarů.
Anebo, protože jich bylo vyrobeno pouze 8 kusů, můžete si koupit celou tuto sbírku a ještě stále zbude dost prachů na pěknou vilku.

68 výletů do vesmíru

Za 250 000 dolarů se dostanete do vesmíru se společností Virgin Galactic, u které můžete samozřejmě platit také bitcoiny za běžnou tržní sazbu. Je to celkem zážitek. Při startu jste okamžitě zatlačeni do svého sedadla a vším ohromeni. Náhle se ocitnete v temnotě, kde zažijete pocit beztíže, ze kterého se vám dost možná udělá nevolno. Podobný pocit můžete zažít snad jen pokud sedíte dvě a půl hodiny vedle Winklevosse. S 30 000 BTC si tento zážitek můžete zopakovat ještě 67krát. Jen nezmiňujte Facebook, nebo si budete muset zaplatit ještě za špunty do uší.
(Dvojčata Winklevoss žalovala Marka Zuckerberga za to, že údajně ukradl jejich nápad ConectU – sociální síť)

 

300 extra víkendů v Las Vegas

Fanoušci digitálních měn mají tendence být dosti spekulativní, tak co říkáte na víkend s hazardními hrami v Las Vegas? Vezměte 4 přátelé z New Yorku, v pátek vyražte do Las Vegas a v pondělí se zase
vraťte. A rozjedeme to ve velkém stylu, ne?

Ukazuje se, že není tak drahé si pronajmout soukromé letadlo. Můžete si vzít letadlo střední třídy, které vás doprovodí na 4 denním výletu z NY do Las Vegas. A bude vás to stát pouze 42 000 dolarů!

Pokud chcete strávit extra víkend v Las Vegas, tak samozřejmě nemůžete přespávat v nějakém zapadákově, vybrali jsme pro vás exkluzivní apartmá v Caesar palace. Raději pronajmeme dvě apartmá, kaž
dé pro dvě osoby, aby jste se necítili stísněně. To stojí 8 300 dolarů, a tak se dostáváme k součtu 50 800 amerických dolarů.

Ale co by to bylo za víkend v Las Vegas, kdybychom do rozpočtu nezapočítali i hazardování? Zaokrouhleme to tedy na 60 000 dolarů. Samozřejmě v hotelu máte pití zdarma a k jídlu zde nabízí mořské plody formou bufetu. To všechno si můžete užít 300krát.

543 večeří s Barackem Obamou

Co říkáte na přátelské posezení s prezidentem Barackem Obamou? Nedávno pořádal sbírku v domě editorky pro Vogue Anny Wintour. Vstupenka stála 32 400 dolarů. Lidé zde mohli povečeřet přímo s prezidentem a samozřejmě se s ním mohli i vyfotit.

Technicky vzato, váš rozpočet by stačil na to, abyste ho mohli navštívit 543krát. Ale pravděpodobně byste vyčerpali všechna témata vhodná k diskuzi. Ale upřímně, jistě byste potřebovali hodně večeří, abyste ho stihli slušně informovat o tom, jak by vláda měla s penězi naložit.

Výlet v MIGu 890krát

MIG-29 byl představen poprvé v roce 1983, jen asi čtvrt století před tím, než Satoshi dostal nápad vytvořit Bitcoin. Tyto letouny se stále používají a v rámci hlídaní ukrajinských hranic, máte možnost si koupit také výlet.
Můžete letět po dobu 45 minut za necelých 20 tisíc dolarů. Je vhodné strávit dvě noci v pětihvězdičkovém hotelu v Moskvě a další dvě noci v čtyřhvězdičkovém, abyste se dostali blíže k místu startu.

Budete mít možnost zkusit si pár akrobatických prvků, například otočky, smyčky atd.
Jako bonus můžete na nebi vytvořit pomocí par (stopy za letadlem) cenu Bitcoinu v uplynulém roce.

Bohužel se do MIGu-29 nevleze příliš lidí a tak se budete muset obejít bez Winkelvosse. Ikdyž po tom, co dokončíte téměř 900 letů, vám bude stejně špatně od žaludku.

Skoro 2 milióny pizzy

V roce 2010 by vás jedna pizza vyšla asi na 10 000 BTC. Stejnou částku zaplatil programátor Laszlo Hanyecz za dvě pizzy, ,,… byli trochu větší a tak nám něco zbylo i na ráno.“

V těchto dnech, si můžete koupit dvě střední pizzy z Domina jen za 0,03050 BTC.
To znamená, že si v klidu můžete dát 983 606 pizz. Ikdyž vlastně, dostanete dvě pizzy, takže dohromady 1 967 213. Raději byste si měli dát nějaké bez slaniny, protože v té je hodně tuku…

Anebo byste si mohli dopřát více luxusu a koupit nějaké „Royal pizzy“.
Domenico Trolla vytvořil údajně nejdražší pizzu na světě. Má průměr asi 30,5cm. Je s kaviárem, namočeným v Dom Perignon (šampaňské), dále s lososem, humrem marinovaným v koňaku, se zvěřinovými medailonky a prastarým octem balsamico. Do zálivky přidal také 24karátové jedlé zlato.
Prodává se v aukci za 4 200 dolarů, takže si jich můžete koupit 4 192. Abychom byli přesní tak 4 192,8. Pokud byste se snad cítili nacpaní, můžete těch pár plátků navíc prostě rozdat.

Zdroj: coindesk.com

Share Button