Americký senátor: Boj s černým trhem vyžaduje víc financí!

Americký senátor Charles Schumer vyzval k zákroku proti černým webovým obchodům. Reagoval na nové zprávy, které uvádí, že nelegální tržiště vzkvétají i po vypnutí Silk Road.

27. října byl zveřejněn otevřený dopis adresovaný generálnímu prokurátorovi Ericu Holderovi. Dopis zveřejnila přímo Schumerova kancelář. Senátor v dopise požaduje zajištění finančních prostředků pro boj proti nekalým webovým aktivitám a pokračuje také v nátlaku na zvýšený dohled nad technologiemi, které by nelegální činnost mohly umožnit. Jako příklad je uváděna přímo síť Tor a také Bitcoin, jako mechanismy používané zločinci, pomocí kterých lze skrýt globální obchod s drogami.

Ve zprávě Schumer píše, že očekává od amerického Ministerstva spravedlnosti intenzivnější boj proti ilegálním obchodům s drogami. Dává důraz především na potřebu více finančních prostředků:

„Jsem opravdu zvědavý na přezkum daných protokolů ministerstvem spravedlnosti. Doufám, že se zasadí o zvýšení finančních prostředků pro tyto účely. Snad už úředníci nebudou mít ‚svázanou jednu ruku za zády‘ a budou moci bojovat proti těmto drogovým on-line obchodům“

Tento senátor pocházející z New Yorku vydal už několik zpráv na účet průmyslu digitálních měn. Například Schumer protestoval proti Bitcoinu. Označil ho za nástroj pro praní špinavých peněz. Ještě před rokem přitom senátor uvedl na Twitteru, že technologie digitálních měn dodržují sliby. Pravděpodobně to napsal, kvůli následujícímu blížícímu se jednání o digitálních měnách.

CoinDesk napsal zprávu do kanceláře Schumera, bohužel stále bez odpovědi.

Schumer vede případ černého obchodu na webu

V dopise senátor uvádí, že různé šifrovací metody umožnili nelegálnímu tržišti fungovat i po odstavení Silk Road. Podle nedávného výzkumu počet webových stránek, které nabízejí nákup a služby týkající se nelegálních drog, významně vzrostl v minulém roce.

Schumer zatracuje weby s černým trhem a naléhavě žádá větší akci proti jejich zneuživatelům. Argumentuje, že příslušné donucovací orgány nedělají dost dobrou práci a to jak v Americe, tak i v ostatních zemí světa.

Řekl:

„Tyto webové stránky, které dokonce umožňují uživatelům hodnotit dodávkové služby prodejců, kteří nabízí všechny myslitelné drogy pod sluncem, fungují jako bufet. Jde o pašování, které je potřeba řádně prozkoumat a zaměřit se na jednotlivce s větší intenzitou.“

Kancelář Schumera dodala, že požadované finanční prostředky by se investovaly do odborníků na počítačovou kriminalitu, kteří by spolupracovali s Ministerstvem spravedlnosti. Dále na Federální úřad pro spravedlnost a státní agentury nacházející se v New Yorku. Tyto prostředky by se zaměřily na to, co Schumer nazývá ‚Chronický personální problém‘. Chce odradit obchodníky s drogami, kteří využívají černá webová tržiště.

„V současné době není dostatek lidí, kteří by se mohli zaměřit na tyto webové stránky“ dodal úřad.

Nárůst drogových tržišť může pokračovat.

Schumerův dopis nenastínil kroky (mimo navýšení finančních prostředků), jak bojovat proti černým internetovým tržištím. Senátor přiznal komplikace spojené s procesem vyšetřování počítačové trestné činnosti související s drogami. Připustil, že federální úředníci nemají dostatek zdrojů potřebných k účinnému řešení problému.

James Martin odborný asistent a vědecký pracovník pro Centrum pro sledování, zpravodajství a boje proti terorismu z Macquarie Univerzity uvedl, že nárůst černých internetových tržišť odráží růst rozšířeného technologického pokroku.

V rozhovoru pro CoinDesk James Martin poznamenal, že je možné, že tržiště, která se zdají být jako nová, jsou ve skutečnosti řízená federálními orgány. Dodal

„Existují pádné důvody spekulovat, že se on-line obchod s drogami bude v následujících letech dále rozšiřovat.“

Zdroj: http://www.coindesk.com/

Share Button