Bitcoinová společnost Circle dostala financování 50 miliónů dolarů od Goldman Sachs

Finanční Bitcoinová služba Circle Internet Financial uzavřela smlouvu na financování 50 milióny dolarů. Společnost se sídlem v Bostonu získala podporu jak od Goldman Sachs a čínské společnosti IDG Capital Partners, ale také od ostatních partnerů včetně Breyer Capital, General Catalyst Partners a Accel Partners.

Tom Jessop, generální ředitel hlavní investorské skupiny společnosti Goldman Sachs, řekl, že banka uznává potřebu investice do společností, které mají možnost transformovat globální trhy prostřednictvím technické inovace.

Tom Jessop dodal:

„Myslíme si, že nabídka služeb společnosti Circle a výjimečný manažerský tým, představují přesvědčivou příležitost v digitálním prostoru plateb.“

Quan Zhou, výkonný ředitel společnosti IDG Capital Partners a člen představenstva společnosti Circle, řekl, že se ‚Čína‘ zaměří především na internacionalizaci svých služeb na mezinárodním trhu.

„Jsme velmi nadšení z naší investice a těšíme se, jak se naše spolupráce bude vyvíjet na čínském trhu. Zájem místních spotřebitelů o inovativní digitální platební produkty totiž roste obrovským tempem,“ dodal Quan Zhou.

Společnost Circle také zveřejnila nové funkce účtu. Zákazníci nyní mohou americké dolary držet, odesílat i přijímat. Všechny fondy budou podle informací společnosti pojištěny Federální pojišťovnou vkladů (Federal Deposit Insurance Corporation).

Po nových zprávách se objevila také informace, že Circle plánuje zvýšení kapitálu o 50 miliónů dolarů díky novému kolu financování.

 

Nová funkce už je v provozu

Nové funkce účtů společnosti znamenají, že uživatelé mohou své finance držet jak v amerických dolarech, tak bitcoinech.

Zákazníci, kteří se rozhodnou držet své finanční prostředky spíše v dolarech než bitcoinech, i tak mohou provádět platby lidem, či obchodníkům, kteří přijímají pouze bitcoiny. V okamžiku platby, totiž služby společnosti Circle, dokáží převádět měnu z dolarů na bitcoiny.

Služby fungují i naopak, a sice, že zákazníci mohou přijímat platby v bitcoinech a Circle převede finanční prostředky okamžitě na dolary, pokud si to jednotliví uživatelé budou přát. Každý si může vybrat, zda upřednostňuje uchovávání prostředků v bitcoinech či dolarech, upřesnil generální ředitel Jeremy Allaire v rozhovoru.

„Předkládáme tento poněkud hybridní model, založený na bázi fiat měn, který poskytuje uživatelům velké výhody, jež digitální měna nabízí. Mimo jiné okamžité transakce, globální interoperabilitu, žádné poplatky a hlavně vysokou úroveň zabezpečení – aniž byste museli přímo uchovávat pro Vás možná novou, neznámou měnu,“ řekl J. Allaire.

Několikrát zopakoval:

„Tento hybridní model umožňuje zákazníkům využívat všechny výhody digitálních měn bez rizika.“

J. Allaire dále vysvětlil, že uživatel může přidat dolary na svůj Circle účet zdarma formou bankovního převodu. Poté pokud zákazník chce zaplatit dalším uživatelům Circle, může tak učinit v okamžiku, kdy se částka denominuje do USD či BTC, dle volby.

Společnost postupně odhaluje veškeré nové funkce. Vše zahájila na vybraných klientských účtech, jejichž počet se den ode dne zvyšuje.

 

Mezinárodní vyhlídky

J. Allaire řekl, že dalším krokem společnosti Circle bude přidání dalších měn do platformy. Vysvětlil:

„Chceme tyto výhody, které Bitcoin nabízí, poskytnout i v dalších zemích celosvětových měn včetně Číny, Velké Británie a dalších zemí Evropy.“

J. Allaire řekl, že věří, že díky těmto celosvětovým cílům, by měla společnost Circle těžit podstatně více kapitálu. Přidáním některých nových strategických investičních partnerů se zajisté zvýší i další finanční prostředky.

„Uzavřít spolupráci s tak obrovskými partnery (Goldman Sachs a IDG Capital Partners) znamená obrovskou příležitost, kterou nám nabízí výhody digitálních měn,“ uzavřel J. Allaire.

Zdroj: http://www.coindesk.com/

Share Button