BitPay odhalila svůj plán sponzorovat vysokoškolský turnaj!

Výkonný předseda společnosti BitPay, Tony Gallipi, dnes oznámil, že tato firma vyplatila sponzorské dary v bitcoinech pro nový vysokoškolský fotbalový turnaj.

BitPay_Logo

S touto překvapivou zprávou přišla společnost BitPay na své konferenci. Za podpory Hospodářské komory Petrohradu uvedly nadcházející Petrohradský turnaj sponzorovaný bitcoiny. Na konferenci Gallipi potvrdil, že BitPay zaplatila společnosti ESPN, aby uspořádala a zpropagovala nový turnaj. Společnost ESPN je známá především svým televizním sportovním kanálem se stejným názvem. Celé sponzorství má probíhat v bitcoinech. Vše potvrdil také mluvčí společnosti CoinDesk. Zajímavé také je, že podle odhadů deníku Tampa Bay Business, plná smlouva s provozovatelem TV kanálu se odhaduje zhruba na 1,5 miliónů dolarů v průběhu tří let.

 

Konference se konala v Petrohradském muzeu. Zde také oznámili, že je v jejich úsilí propagovat tuto velkolepou událost, která se bude konat v prosinci. Vše pod záštitou BitPay. Kromě této společnosti se na akci objeví také obchodníci jako Ferg Sport Bar, Green Bench Brewery a Hotel Zamora.

Mimo předsedy Gallippiho se konference zúčastnili taky významní muži jako výkonný ředitel obchodní společnosti BitPay – Stephen Pair, a také výkonný ředitel Petrohradského turnaje – Brett Dulaney.

 

Petrohradský turnaj se bude konat 26. prosince. Oficiální název je přímo “The Bitcoin St. Petersburg Bowl“.

 

O turnaji

 

Tento nápad společnosti BitPay, propagovat Bitcoin pomocí nové sportovní události, lze považovat za unikátní. Dne 18. června také oznámili, jak moc si cení a považují za úspěch už to, že celou tuto skutečnost publikovalo mnoho mainstreamových médií, včetně deníků The Wall Street, Sports Illustrated a také redakční oddělení ESPN.

 

Společnost BitPay upozornila na své plány ohledně turnaje také na severoamerické Bitcoin konferenci (TNABC – The North American Bitcoin Conference) v červenci. Představitelé zdůraznili především spolupráci s reprezentativní společností ESPN.

 

Playoff sportovní akce se bude konat tradičně v závěru sezóny vysokoškolského fotbalu podle NCAA- National Collegiate Athletic Association (Národní vysokoškolská atletická asociace). Ovšem je nutné zmínit, že se trochu liší od tradičního postavení stylu playoff, týmy jsou párovány na základě jejich výkonu v pravidelné sezóně, nikoliv podle toho jak si vedly v jednotlivých zápasech.

Do konce roku se plánuje na turnaji odehrát 39 her.

 

Zdroj: http://www.coindesk.com/

Share Button