Bitstock překročil obrat 1.000 BTC

Česká burza Bitstock  překročila celkový obsah 1.000 BTC, to vše se ji povedlo za svou osmiměsíční existenci.

Bitstock logo

Dne 27.8.2014 překročila česká bitcoinová burza Bitstock obrat  1.000  zobchodovaných  bitcoinů v hodnotě přesahující 12.100.000 Kč

Na burze bylo provedeno více než 3.350 obchodů

Burza Bitstock umožňuje lidem z České i Slovenské republiky nakoupit a prodávat bitcoiny, její výhody jsou především velice rychlé přijímání plateb a tak lze za pár minut po registraci nakoupit bitcoiny, na jiných burzách tento proces trvá dny. Další velkou výhoda je decentralizovanost burzy.

 

První decentralizovaná burza

Bitstock je první burza svého druhu na světě v úschově bitcoinů. Uživatelé si bitcoiny posílají mezi sebou bez nutnosti prostředníka, díky tomu mají jistotu, že nepřijdou o své bitcoiny v případě hackerských útoků, tak jako se stalo u jiných burz jako japonské Mt.Gox, českému Bitcashi a mnohým dalším.

Bitstock je první decentralizovaná burza, uživatelé si posílají bitcoiny mezi sebou bez nutnosti prostředníka

Burza drží pouze „fiat“ měny, tedy koruny a eura. Prodejci pro uskutečnění obchodu složí zálohu, která je motivuje po uzavření obchodu bitcoiny zaslat, po dokončení obchodu dostanou zálohu zpátky. V případě že prodejce bitcoiny nezašle, záloha propadne. Nákupčí poté dostane z této zálohy odškodnění jako kompenzaci za zmaření obchodu. Tímto jsou prodejci více motivováni k dodržení svého závazku při obchodu.  Bitstock sleduje obchody mezi uživateli pomocí veřejně přístupné databáze Blockchain, kde jsou zapsány všechny transakce v síti Bitcoin a dohlíží na řádné vypořádání každého obchodu.

Tento systém burze evidentně funguje, burza aktivně obchoduje od 23.12.2013, tedy už přes 8 měsíců a má okolo 1000 uživatelůvývoj ceny na Bitstocku

Volatilita ceny Bitcoinu byla znatelná i zde, nejvyšší cena byla 6. ledna, kdy se prodával až za 21.300 Kč, naopak minimum bylo . Jako zajímavost uvedl Bitstock největší obchod, ten byl  proveden v únoru, když Bitcoin stál okolo 17.000 Kč, byl celkem za 18 BTC a nákupčí za něj zaplatil více než 300.000 Kč.  Na burze bylo provedeno více než 3.3350, průměrný obchod byl v objemu okolo 0.30 BTC.

 

Největší obchod byl za 18 BTC, nákupčí za něj tehdy zaplatil více než 300.000 Kč

Burza nabízí přehledné návody v češtině, které umožní i naprostému nováčkovi nakoupení či prodání bitcoinů a provede ho všemi potřebnými kroky.

Share Button