Coinbase potvrdil zahájení regulované Bitcoin směnárny v USA!

Poskytovatel Bitcoin služeb – Coinbase, je připraven plně zahájit spuštění americké směnárny v pondělí. Ve 24 územních jurisdikcích, včetně Kalifornie a New Yorku, už je dokonce vše schváleno regulačními orgány.

Coinbase do tohoto okamžiku nabízel uživatelům především makléřské služby v oblasti Bitcoinu. Díky novému vertikálnímu rozšíření bude společnost moci „nabídnout bezpečnější služby pro jednotlivce i instituce, jež obchodují s Bitcoinem. Zároveň bude umožněno sledování cen kryptoměny v reálném čase,“ řekl společnosti deník Wall Street Journal.

„Naším cílem je stát se největší světovou směnárnou,“ řekl generální ředitel společnosti Coinbase – Brian Armstrong.

Dále vysvětlil, že společnost Coinbase plánuje rozšíření obchodování i mezi zahraničními uživateli, ovšem prozatím stále zůstanou omezeni pouze na území Spojených států amerických.

Dostupnost

B. Armstrong sdělil CoinDesk, že směnárna plánuje plnou knihu objednávek a limitované příkazy. Seznam států, jejichž obyvatelé mají přístup k americkým peněženkám a mohou tak využívat směnárnu naleznete zde.

Společnost Coinbase doufá, že v příštích šesti měsících získá souhlas regulačních orgánů ve všech amerických státech.

První dva měsíce bude společnost uživatelům nabízet své služby bez poplatků. Poté plánuje účtovat poplatek 0,25% ze všech transakcí.

Odpočítávání do startu

Zahájení nových služeb Coinbase předběhlo plány dvojčat Camerona a Tylera Winklevossových. Jejich záměrem bylo zahájit americkou směnárnu s názvem Gemini, která měla jako první získat plné regulační schválení od úřadů. Bohužel ještě stále není otevřena pro veřejnost.

Webová stránka Coinbase pro uživatele připravila i zajímavou upoutávku. Kromě titulu ‚Na měsíc!‘ (To The Moon) obsahovala internetová stránka také hezkou animaci rakety mířící na Měsíc a hodiny odpočítávající do pondělí vteřiny s přesností setin. To vyvolalo spekulaci mezi komunitou, jaká událost po odpočítávání asi přijde…?

„Načasování spuštění nebylo ovlivněno oznámením bratrů Winklevossových,“ řekl B. Armstrong. „Coinbase zahajuje nové služby prostě proto, že už je připraven.“

Kapitál Coinbase nyní tvoří obrovská suma peněz – 106 miliónů dolarů. Mezi investory patří například Andreessen Horowitz, fondy Draper Fisher Jurvetson (DFJ), podniky Union Square, Ribbit Capital a od minulého týdne přibyli díky financování Série C také španělská megabanka BBVA, New Yorská burza (New York Stock Exchange – NYSE), skupina Fortune 500 a japonský gigant DoCoMo.

Cesta k regulacím

Na podzim Coinbase rozšířil své služby na 18 evropských trzích. Stupně výměnných limitů se liší podle příslušnosti jednotlivých zemí k Evropské unii.

Společnost si najala bývalého pobočníka senátu – Johna Collinse, který komunikuje s americkými politiky. Tento krok mnozí odborníci na průmysl považují za velmi důležitý pro pokrok smlouvání regulací ohledně Bitcoinu ve Washingtonu.

Společnost už od prosince smlouvá podmínky pro okamžité platby s bitcoiny na vybraných amerických státních území. Do této chvíle zákazníci museli vždy počkat několik dní, aby se bitcoiny převedly, případně pokud chtěli on-line nakupovat museli spojit kreditní kartu se svými účty.

Zdroj: http://www.coindesk.com/

Share Button