Microsoft přijímá bitcoiny! Za Xbox hry lze platit digitální měnou.

1

Globální počítačový gigant Microsoft přidal Bitcoin jako další možnost plateb za různý digitální obsah včetně svých on-line platforem.

Podle informační stránky o možnosti plateb společnosti, mohou zákazníci v USA nyní používat platby Bitcoinem a pomocí této digitální měny přidat peníze na svůj účet. Ty pak mohou využít na nákup zboží z internetových stránek. Obsahem jsou například aplikace, hry a videa z webových obchodů Windows, Windows Phone a Xbox.

Tyto překvapivé novinky jsou důsledkem integrace s Bitcoin platformou BitPay sídlící v Gruzii. Jedná se o další pokrok směrem k obrovskému ‚ekosystému Bitcoinu‘ – Microsoft se může pochlubit s obratem na trhu více jak 380 miliard dolarů a ročními příjmy přesahující 86,8 miliard v roce 2014.

Viceprezident světového obchodu Microsoft, Eric Lockard, později informoval o těchto novinkách prostřednictvím příspěvku na blogu, kterým se snaží objasnit široké veřejnosti, proč se domnívá, že tento krok by mohl být součástí dlouhodobé strategie, ve které vidí možnost, jak se hlouběji propracovat k digitální měně.

Lockard řekl:

„Využití digitální měny, jakou je například Bitcoin, zatím není součástí toho hlavního proudu, ale neustále se přibližuje k takovému vrcholu díky rostoucímu počtu nadšenců. Očekáváme, že tento růst bude pokračovat a umožní lidem používat Bitcoin k nákupu našich produktů a služeb. Vše naznačuje, že se momentálně jedná o přední trend společnosti.“

Integrace je sice pouze částečná. I článek na stránkách Microsoftu naznačuje, že společnost nepřijímá Bitcoin přímým způsobem. Ovšem upozorňuje také, že díky širší integraci by k tomu již v brzké budoucnosti mohlo dojít.

Microsoft vysvětluje:

„Můžete použít Bitcoin k tomu, abyste si dobily peníze na svůj účet u společnosti Microsoft a poté s nimi můžete nakupovat digitální zboží ve vybraných internetových obchodech Microsoftu. V tomto okamžiku nelze Bitcoin přímo použít k nákupu produktů a služeb společnosti Microsoft.“

Maximálně 5 tisíc dolarů

Na stránce také naleznete pokyny, jak přidat bitcoiny na uživatelský účet, včetně vysvětlení kroků pro uživatele stolních počítačů i mobilních telefonů. Microsoft uvádí informace pro spotřebitele užívající bitcoiny jako způsob platby a upozorňuje na nezvratnost transakce.

Informace na stránkách dále vysvětlují že zákazníci, kteří přidávají peníze na své účty pomocí bitcoinů, nebudou mít posléze nárok na náhrady za převedené transakce. Zákazníci, kteří se domnívají, že poslali chybnou transakci jsou vyzýváni, aby oslovili přímo konkrétní společnost.

Zákazníci mohou přidat částku v hodnotě až 1 tisíc dolarů v jednom dni. A maximálně 5 tisíc dolarů na jeden registrovaný účet.

 

Microsoft buduje vazby s Bitcoinem

Integrace Microsoftu a Bitcoinu je spojována s pozoruhodnými událostmi, které stále více nasvědčují přímému přijetí bitcoinů.

V únoru Microsoft uvedl aktualizaci svého vyhledávače Bing, která umožňuje uživatelům vytvářet kurzové převody Bitcoinu. V té době spoluzakladatel a současný poradce technologie Bill Gates poznamenal na Reddit, že jeho nezisková organizace – Bill a Mellinda Gates, už delší dobu projevuje zájem o digitální platby a technologie s tím spojené.

Gates později okomentoval Bitcoin během vystoupení v říjnu na Street Smart, kde vyjádřil podporu myšlence digitálních peněz a řekl, že Bitcoin je ‚vzrušující‘, i když také poněkud problematické téma.

 

 

Zdroj: http://www.coindesk.com

Share Button