Na integraci Bitcoinu do PayPal se pracovalo měsíce

PayPal odkryl několik přelomových spoluprací, když oznámil rozsáhlý krok, který obchodníkům umožní přes platební rozhraní PayPal přijímat platby v bitcoinech.

Tento krok je očekávaným a nepopíratelným přínosem pro Bitcoin, který se postupně protlačuje do hlavního proudu. Např. eBay (největší internetové tržiště a vlastník PayPalu) má od roku 2013 143 milionů registrovaných uživatelů, i když pouze ti v Severní Americe mají přístup k novým transakčním metodám.

Oznámení je také potvrzením hlavních bitcoinových zprostředkovatelů – BitPay Atlanta, Coinbase San Francisco a GoCoin Santa Monica – všechny z nich PayPal chválil za odhodlání chránit práva spotřebitelů a firemní modely, které splňují předpisy.

V rozhovoru pro CoinDesk potvrdili tři zástupci firem, že integrace trvala měsíce a konečné rozhodnutí padlo ze strany zástupce PayPal.

Adam White, ředitel pro rozvoj podnikání a strategie Coinbase například uvedl, že byl ohromen schopností PayPalu rozpoznat hodnotu technologie BTC.

„Když jsme s PayPal spolupracovali, nebyla to spolupráce typu „Jak se kreslí čtverec?“, ale byl to tým, který bitcoinu rozumí a uvědomuje si přínosy i případná rizika.“, řekl White v rozhovoru s CoinDesk. 

Všechny tři společnosti považují zprávu za další klíčový krok Bitcoinu a jako další důkaz, že digitální jsou stále populárnější a představují nově vznikající platební metodu.

Zahrnutí všech tří společností je významné, ale nejvíce výrazný bude vliv Coinbase, který začátkem tohoto měsíce psal článek o Braintree, dceřinné společnosti PayPalu.

A.White v rozhovoru dále řekl, že obě oznámení byla zpracována souběžně, a že dohoda vznikla z pozitivního vyjádření zástupců eBay a PayPal v médiích.

Při spolupráci s Braintree White naznačil, že neočekává, že by služby fungovaly odděleně, právě naopak – služba zpracování plateb by měla být dostupná kdekoli obchodníci pracují.

„Myslíme si, že budeme stavět na spolupráci s Billem Readym a týmem v Braintree.“

Je to poprvé, kdy PayPal nebo jeho dceřinné společnosti pracovaly s BitPay nebo GoCoin. Nicméně uvedli, že se zástupci společností byli ve spojení několik měsíců předem.

Výkonný ředitel GoCoin, Steve Beauregard, předpokládal, že zpráva bude uveřejněna současně s Braintree, ale rozhodnutí bylo staženo.

Chvála PayPalu

BitPay, Coinbase a GoCoin byli překvapeni , že mohou být součástí PayPalu a jeho způsobilosti k bitcoinové technologii.

V rozhovoru pro CoinDesk řekl Tony Gallipi, výkonný předseda BitPay, že PayPal si je vědom řady problémů v oblasti tradičních plateb, a že společnost má zájem pracovat s bitcoinem a otevřít tak cestu nových řešení.

„PayPal si opravdu všímá hodnoty technologií, v oblasti poskytování plateb se pohybuje dlouho. Pravděpodobně nikdo není běžnými platbami tak frustrován, jako PayPal.“

Gallippi ocenil finální produkt vytvořený týmem PayPal a dodává:

„Skutečně pochopili, co je zapotřebí, a čím musí zákazník projít před nákupem v bitcoinech.

Počty zákazníků se zvyšují

Všechny tři podniky si našly způsob, jak přilákat zákazníky, nyní o ně musí soupeřit. White naznačil, že Coinbase již zahájil jednání s obchodníky používajícími platební rozhraní PayPal, a že služba pomůže přilákat nové klienty, kteří nemají prostředky ani čas investovat do plné integrace. Stejné stanovisko zaujal Gallippi.

Namísto přímé integrace s BitPay, Coinbase, nebo GoCoin, si obchodníci mohou aktivovat jeden či všechny z procesorů.  „Díváte se na produkt, který je možné zaplatit 200 metodami a přece nebudete vytvářet 200 integrací.“ Uděláte pouze jednu a zapnete pouze rozdílné funkce. Myslím, že je to obrovská hodnota, kterou obchodníci na této platformě ocení.

Beauregard navrhl, že spolupráce se třemi společnostmi by byl vypočítavý krok, který by podpořil růst a hospodářskou soutěž prostřednictvím služeb vytvářejících lepší konečný produkt pro uživatele.

„Já osobně bych nechtěl, aby se jedna firma stala králem.“, dodal.

Pouze Bitcoin

V naprosté většině pozitivních novinek vyjádřil Beauregard zklamání z toho, že PayPal schválil rozšíření pouze na Bitcoin a ne další alternativní měnu.

Jednou z klíčových hodnot GoCoin je, že jeho služba umožňuje přijímat litecoin a dogecoin. Toto rozhodnutí dnes dorazilo k obchodníkům jako BTCTrip, CheapAir a Hustler. PayPal bude pokračovat v postupném objevování inovací digitálních měn. Beauregard opakuje své přesvědčení, že komunita kolem Altcoinu  bude dále rozvíjet a podporovat obchodní zájmy.

„Tvrdím, že nadcházející altcoiny budou mnohem pokročilejší než doposud.“

Beauregard rozhovor ukončil zopakováním naděje, že PayPal bude i nadále věnovat pozornost vývoji digitálních měn, a že to není poslední spolupráce mezi ním a širším ekosystémem.

Zdroj coindesk.com

Share Button