Cena Bitcoinu padá a může za to nabídka akcií Alibaba!

Dne 19.9.2014 dopoledne proběhla na Newyorské burze první veřejná nabídka akcií (tzv. IPO – Initial Public Offering) společnosti Alibaba. Akcie se prodávaly pod názvem BABA a jde o vůbec největší IPO firmy sídlící ve Spojených státech. Cena jednotlivých akcií je 68 dolarů. Celková hodnota firmy je 21,8 miliard dolarů.

Cena Bitcoinu se v tomto týdnu propadla o více než 60 dolarů (snížení o 12,5%). Například jen ve čtvrtek se cena jednoho bitcoinu snížila z 450 dolarů na 407 dolarů. Cena nebyla takto nízká od dubna 2014. Tehdy byl příčinou dlouhodobý pokles od vrcholu Bitcoinu na podzim 2013, kdy jeden Bitcoin stál skoro 1200 dolarů. Graf níže zobrazuje jak rychle se měnila cena Bitcoinu od 8. do 10. dubna 2014.
bitcoin graf posledního roku
Ian Worrall ze společnosti Sembro Development řekl:

,,Veřejná nabídka akcií společnosti Alibaba vyvolala velký rozruch na finančním trhu. Čím více se blížil oficiální datum IPO (19. září), tím více se obchodovalo. Proběhla objemově největší výměna bitcoinů. Burza BTC v Číně průměrně pokrývá asi 38% celkového počtu transakcí. Běžně se zde obchoduje s 19 000 bitcoiny za den. Objem v současné době vzrostl na 52%, což odpovídá 29 400 bitcoinů za den a stále roste.“

Dále zmínil:

,,Na vrcholu tohoto růstu objemu na čínských burzách, také objem evropské burzy Bitstamp vzrostl o více něž 100%. Nyní se obrat pohybuje okolo 21 400 bitcoinu, běžně je to kolem 9 200 bitcoinů. Celá tato situace nastala poté, co mnoho významných německých analytiků oznámilo, že akcie společnosti Alibaba jsou velmi dobrá koupě… Na základě těchto informací jsme usoudili, že mnoho velkých investorů do Bitcoinu z Číny i Evropy, se rozhodlo prodat digitální měnu a investovat do akcií Alibaba.“


Co se stane s cenou Bitcoinu nyní? Ztratil Bitcoin některé z největších investorů (jak čínských, tak třeba i amerických)? Nyní je cena jednoho Bitcoinu rekordně nízká. Mnoho investorů by to mohlo využít jako příležitost k nakoupení většího množství. Náš odhad je, že pokles ceny brzy skončí. Ale až čas ukáže, kdo měl pravdu. Společnost Alibaba   Alibaba je známý čínský internetový obchod. Kromě Alibaba.com vlastní také ShopRunner a Lyft. Zakladatelem všeho je bývalý učitel angličtiny Jack Ma. V roce 1999 začala webová stránka Alibaba jako on-line tržiště pro firmy. Rychle se rozrostla do mnoha segmentů a služeb, jako například spotřební zboží, oblečení, elektronika a platby.

 

Zdroj: cryptocoinsnews

Share Button