PayPal podporuje Bitcoin, Litecoin a Dogecoin!

Finanční velmoc PayPal včera oznámila spolupráci s CoinBase, BitPay a GoCoin. Účelem je se více obeznámit s digitálními měnami. Ihned po vydání zprávy cena Bitcoinu vyrazila vzhůru. Během několika minut vzrostla hodnota z 400 na 450 dolarů.

paypalbitcoin

Generální ředitel společnosti GoCoin potvrdil, že Bitcoin nebude jediná kryptoměna, která bude těžit prospěch z partnerství s PayPal. Platby s měnami Dogecoin a Litecoin bude PayPal podporovat úplně stejně.

 

Generální ředitel GoCoin, Steve Beauregard, dokonce upozornil na změnu i ve svém tweetu na sociální síti Twitter. Napsal, že Bitcoin, Dogecoin a Litecoin jsou nyní k dispozici obchodníkům na PayPal:

twitter

Rozšíření možností plateb na PayPal, kde se odehrává nesčetné množství online obchodů, znamená obrovský krok vpřed pro všechny tři digitální měny. PayPal samozřejmě nezaručuje stoprocentní úspěšnost a propagaci na své hlavní škále služeb, ale nabízí dlouhodobou spolupráci a možnost, jak do digitálních měn zapojit co nejvíce lidí.

 

Hlavní ředitel firemní strategie, Scott Ellison, vše vysvětlil ve včerejším oznámení:

 

,,PayPal vždy podporoval inovace, ale zároveň jsme stáli za tím, aby vše bylo co nejbezpečnější a nejspolehlivější pro naše zákazníky. Také náš přístup k Bitcoinu je stejný. To je důvod, proč jsme postupovali opatrně. Dnes podporujeme Bitcoin v mnoha ohledech, ale určité rozšíření ještě držíme stranou. Podle toho jak se věci vyvinou, uvidíme, co bude dál…“

 

,,PayPal také musí dodržovat zákony a předpisy na všech trzích, kde působíme. Z tohoto důvodu musí burzy a administrátoři, kteří mají zájem o spolupráci s PayPal a Bitcoinem, zajistit příslušné licence a dodržovat zákony proti praní špinavých peněz.“

 

Tyto tři měny zatím nejsou plně integrovány se systémem PayPal, ale učinily první krok, aby k tomu už brzy došlo… PayPal nebude zpracovávat transakce, ale bude brát poplatek za to, že umožňuje platbám projít přes jejich platformu. Na uživatelích zůstává rozhodnutí, zda tuto možnost budou či nebudou využívat.

 

PayPal vyrovnává sociální rozdíly

 

Oznámení o spolupráci je významné především pro uživatele jiných digitálních měn, a sice Dogecoin a Litecoin, protože uzavírá sociální propast mezi Bitcoinem a jeho alternativami. Není od věci zmínit, že Litecoin je nyní bezesporu v sociálním vnímání aktuálně číslo dvě. Také není hloupé říct, že Dogecoin jako číslo tři, se posouvá do vážnějšího bodu své existence.

 

S argumentem, že existuje spoustu jiných digitálních měn, které by si integraci s PayPal také zasloužily, nelze jinak než souhlasit. Bylo by snadné najít dlouhý seznam digitálních měn, které mají větší hodnotu než Dogecoin a jsou stabilnější než Litecoin, ale partnerství s GoCoin jasně dokazuje, že PayPal si jako svoji top trojku zvolil právě tři zmíněné měny.

 

Komunity kolem Dogecoinu a Litecoinu by měly oslavit toto finanční vítězství, ale i ostatní kryptoměny by se neměly vzdávat naděje. Hospodářská soutěž je to nejlepší, co se na finančním trhu může odehrát. PayPal je sice jedním z největších platebních systémů, ale rozhodně není jediný. Najít způsob, jak jednat a spolupracovat s ostatními platebními systémy, jako je například nový Apple Pay a jiné, může být klíčem k úspěchu. Je potřeba vytlačit soutěživost z fór o Bitcoinu a převést ji na hospodářskou soutěž opravdového finančního trhu.

 

Zdroj: https://www.cryptocoinsnews.com

Share Button