Polský T-Mobile a Heyah umožňují dobití kreditu s bitcoiny!

t-mobile_post

Dobíjení mobilu pomocí bitcoinů se pomalu ale jistě stává novým trendem v roce 2015. Až do teď se žádný z ‚velkých‘ mobilních operátorů zatím nerozhodl pro přijetí Bitcoinu. Polský T-Mobile v tomto ohledu prolomil ledy. Ve skutečnosti to není pouze společnost T-Mobile, kdo v nedávné době potvrdil možnost platby s bitcoiny, ale i dceřiná společnost Heyah.

Je T-Mobile na cestě k celosvětovému přijetí Bitcoinu?

Spolupráce mezi polským T-Mobilem a platebním procesorem InPay S.A. byla oznámena dnes ráno. Od dnešního dne tedy mohou zákazníci T-Mobile a Heyah dobíjet kredit mobilního telefonu s bitcoiny. Díky schválení Bitcoinu jako možnosti platby, se stane polský T-Mobile vůbec prvním operátorem v zemi, který tento krok učinil. Ale to není všechno, s propagací se také váže akční nabídka.

Po každém T-Mobile nebo Heyah dobití, budou mít zákazníci během prvních tří měsíců dokonce 20% více kreditu na volání. Je to skvělý způsob, jak motivovat zákazníky, aby se začali sami o Bitcoin zajímat a chtěli se dozvědět více – proč je Bitcoin užitečný, a jak zákazník i obchodník mohou těžit výhody z toho, že budou oba používat Bitcoin.

„Polská společnost T-Mobile při hledání nových a inovativních projektů, objevila možnost platby digitální měnou, a tak se spojila s platebním procesorem umožňujícím Bitcoin transakce. Dohoda vychází z programu usilujícího o celkové zrychlení transakčního procesu. T-Mobile přijal program ve spolupráci s další polskou společností InPay S.A., která jej přesvědčila, že dobití mobilu pomocí bitcoinů může být opravdu rychlé.“

Jedním z hlavních důvodů, proč polský T-Mobile začíná pracovat s bitcoinovými platbami je jeho naprostá jednoduché použití. Zákazníci si pomocí bitcoinů nakoupí kód na dobití, který poté vepíší do pole a částka bude připsána v několika vteřinách na kredit. Celý proces trvá méně než 30 vteřin a nevyžaduje žádné osobní údaje nebo přihlášení.

Vzhledem k tomu, že polský T-Mobile provozuje své služby zhruba pro 15 700 000 zákazníků v zemi, partnerství s InPay S.A. by mohlo být významným krokem směrem k digitálním měnám. Jejich služby jsou přizpůsobeny pro jednotlivce i firemní uživatele. Díky tomuto pokroku se Bitcoin stane zajímavějším i pro nejmocnější a nejvýznamnější polské podnikatele.

Málo známým faktem je, že T-Mobile není jen poskytovatelem telekomunikačních služeb, ale svým zákazníkům nabízí také usnadnění bankovních operací. Nabízená služba se jmenuje T-Mobile Banking. I přesto že nic zatím nenasvědčuje tomu, že by T-Mobile nabídl Bitcoin i ve svých bankovních službách, nikdo nemůže vysloveně říct, že by tato kooperace nemohla v budoucnu nastat.

InPay S.A. – polský platební procesor

Zpracování Bitcoin plateb s sebou nese určitá rizika kvůli cenovým výkyvům. V tomto ohledu se polský T-Mobile bude spoléhat na svého partnera InPay S.A. Ve skutečnosti společnost InPay S.A. dokonce sama prohlásila, že na sebe bere plné riziko, které vzniká v důsledku kolísání ceny. Dále společnost uvedla, že se bude co nejvíce zasazovat o dobrou pověst Bitcoinu a o jeho rozšíření v celé zemi. Společnost T-Mobile obdrží všechny platby v PLN, což se dalo očekávat.

Výše uvedené řešení není příznivé pouze pro T-Mobile, který díky tomu nenese žádné riziko, a přesto dostane zaplacenou přesnou částku, jakou požaduje ve fiat měně bez ohledu na hodnotu Bitcoinu, ale spolupráce pomáhá také společnosti InPay S.A. Díky programu bude společnost zpracovávat mnohem více operací. InPay S.A. již spolupracuje s nemocnicí Medicover a CPD.pl (tato společnost dává svým zákazníkům 10% slevu na nákup při platbě Bitcoinem)

Společnost InPay S.A. sama tvrdí, že je tak úspěšná pouze díky Bitcoinu. V loňském roce vydala společnost akcie, které se daly nakoupit pouze s bitcoiny. O to víc bylo nečekané, že se našlo hned 181 investorů z celého světa, kteří koupili více než 5% akcií společnosti – za celkem 200 000 PLN. Tato situace poukazuje na přednost Bitcoinu: Je to digitální měna, která funguje po celém světě a to s naprosto minimálními poplatky.

Dobíjení kreditu s bitcoiny v Polsku prosperuje

Přestože je polský T-Mobile prvním mobilním operátorem, který podpořil Bitcoin, podobné služby v Polsku existovaly už dříve. Služba s názvem ‚Bitzdrapka‘ prodává svým uživatelům mobilní dobíjecí kódy výměnou za bitcoiny (kódy slouží u společností Orange, Plus, T-Mobile, Spelen a Heyah).Tato služba nevyžaduje po zákaznících vyplňování osobních údajů a stálým zákazníkům dokonce nabízí slevu až 2%.

‚BitFon‘ nabízí taktéž velmi podobnou službu. Zároveň podporuje i další subjekty, jako je Virgin Mobile, Play, NJU Mobile. Navíc momentálně ještě po dobu dalších dvou týdnů nabízí slevu 10% na svých webových stránkách. Uživatelé této služby si dobíjecí kódy mohou koupit buď pomocí bitcoinů, litecoinů nebo dogecoinů. Ovšem BitFon už vyžaduje poskytnutí Vašeho telefonního čísla a e-mailové adresy,

Světlé zítřky čekají Bitcoin v Polsku

Polsko je často přehlížená země, co se týče počtu nadšenců Bitcoinu. Přitom se řadí do Top 10 celkového počtu stáhnutých Bitcoin peněženek. Navíc se v Polsku nachází několik desítek kamenných prodejen, kde aktivně přijímají Bitcoin jako způsob platby. Taktéž existuje více než sto polských on-line obchodů, kde přijímají digitální měnu.

Podle coinmap.org existuje 682 lokalit, které podporují Bitcoin. Stojí za zmínku, že se v zemi nachází 3 Bitcoinmaty. Ve skutečnosti je tato země jednou z průkopnických zemí ve východní Evropě, proto bychom neměli Polsko nadále přehlížet. Tato země podává opravdu úžasný výkon.

Zdroj: http://digitalmoneytimes.com/

Share Button