Směnárně BTER bylo odcizeno 1,75 miliónů dolarů z Bitcoin peněženky!

Směnárna BBTER, jež obchoduje s digitálními měnami, oznámila odcizení 7 170 bitcoinů, což se rovná asi 1 750 000 dolarů. Částka byla odcizena z peněženky, která byla dlouhodobě v offline režimu. Společnost BTER pochází z Číny.

V prohlášení zveřejněném na internetových stránkách burzy, společnost uvedla, že v důsledku krádeže musela vypnout celou platformu. Transakce uživatelů budou provedeny později.

hand-on-keyboard_28301

Příspěvek na čínské sociální mediální síti Weibo přímo od společnosti BTER uvádí aktivní spolupráci směnárny s příslušnými úředními orgány zabývající se touto oblastí.

Zpočátku společnost BTER na svých webových stránkách tvrdila, že bezpečnostní kontrola byla v plném proudu a neselhala, a že proces transakcí byl dočasně pozastaven kvůli novým aktualizacím. Zatím není jasné, jakým způsobem byla přesně peněženka BTER napadena.

Směnárna BBTER dokonce nabízí odměnu 720 BTC (přes 4 miliony korun) pro toho, kdo pomůže získat částku 7 120 BTC nazpět. CoinDesk se pokouší získat další informace o přesné podobě napadení.

Podle oznámení byla ukradená částka převedena pomocí jediné transakce. Zdá se, že od samotné krádeže byla částka dále rozdělena na několik samostatných peněženek.

Tento incident přichází pár měsíců poté, co společnost BTER čelila útoku hackerů na svých serverech. Během tohoto útoku bylo odcizeno 50 miliónů NXT (kryptoměna), v hodnotě zhruba 1, 65 miliónů dolarů. V té době byla směnárna schopná svým klientům vyplatit alespoň částečné náhrady.

CoinDesk bude i nadále sledovat rozvíjející se případ a pokusí se zveřejnit aktualizace hned, jakmile budou k dispozici.

Zdroj: http://www.coindesk.com/

Share Button