Společnost Dell rozšířila možnosti platby bitcoiny do UK a Kanady!

Dell_Logo

Nadnárodní společnost Dell oznámila rozšíření programu Bitcoin plateb i pro spotřebitele ve Velké Británii a Kanadě.

Tato novinka byla odhalena u eTail West, v průběhu roční komerční konference, konkrétně během proslovu hlavního mluvčího společnosti – Paula Walshe.

P. Walsh v bodech poznamenal, že rozhodnutí bylo zahájeno na základě poptávky zákazníků a pozitivní zpětné vazby, kterou společnost dosud obdržela za působení programu v USA.

P. Walsh sdělil:

„Naši zákazníci z celého světa nám dávali najevo, že mají zájem o možnost užití platby bitcoiny při nákupu produktů Dell. Jsme velmi rádi, že jsme byli schopni vyhovět a přidali jsme Bitcoin mezi způsoby platby na Dell.com pro naše zákazníky v Kanadě a ve Velké Británii.“

Společnost Dell přijímá bitcoiny při nákupech v jejich americkém obchodu od července 2014.

Směnárna Coinbase smění získané bitcoiny, a tak Dell obdrží finance v místní měně, v tomto případě v GBP (Britská libra) a kanadském dolaru.

V roce 2013 společnost Dell vydělala 56,9 miliard dolarů. S tímto ziskem byla společnost Dell největším obchodníkem v Bitcoin prostoru, až do prosince 2014, kdy ji nahradil technologický gigant Microsoft.

Na nové zprávy také navazuje rozhodnutí internetového obchodního lídra Overstocku, který se pokusí o expanzi možnosti bitcoin plateb k celosvětovým spotřebitelům. Od té doby už jsou ovšem hlášeny názory bojující proti mezinárodním používáním bitcoinů zákazníky.

Volba a flexibilita

V rozhovoru pro CoinDesk, P. Walsh okomentoval novinky a zdůraznil, že schopnost Bitcoinu poskytnout spotřebitelům výběr volby a flexibilitu byla klíčová pro rozhodnutí Dellu rozšířit svůj program plateb směrem k digitální měně.

P. Walsh poznamenal, že od přijetí programu se Bitcoin stal populárním nástrojem nákupu jak pro spotřebitele tak pro podnikatele.

„Zákazníci za bitcoiny nakupují široké spektrum výrobků,“ poznamenal P. Walsh.

Naznačil, že Dell nechystá žádné speciální akce pro uživatele Bitcoinu, ale zároveň nevylučuje, že by se v budoucnu  nějaký návrh nabídky nemohl objevit na Dell.com.

Především však byl ve svém komentáři o Bitcoinu jako způsobu platby pozitivní a dodává:

„Budeme nabízet Bitcoin tak dlouho, jak ho naši zákazníci budou požadovat. Je to jeden ze způsobů platby, který mají k dispozici, aby byl nákup výrobků a podmínky společnosti Dell co nejjednodušší, a aby vyhovovali všem.“

Zdroj: http://www.coindesk.com/

Share Button