Velký test Bitcoinových peněženek pro Android

Pokud chcete zaplatit bitcoiny u obchodníka například v restauraci, bude se Vám hodit mobilní peněženka, přes kterou tuto platbu uskutečníte.

Redakce Digiměny porovnala několik peněženek, které jsou dostupné zdarma pro Android přes Google Play.

Bitcoin WalletSC20140825-120432

Bitcoin Wallet je oficiální klient pro mobilní peněženky na Android. Celá aplikace je velmi jednoduchá na ovládání a nabízí možnost přepočítávat bitcoiny do nejrůznějších měn, včetně českých korun.

Tato peněženka umožňuje také import privátního klíče skrze QR kod a velmi přehledné nastavení. Nechybí ani záloha stávajících privátních klíčů.

Bitcoin Wallet sice neumožňuje pokročilejší funkce, jako je například digitální podpis peněženky, pro běžné placení u obchodníka je ovšem dostačující.

Jediné co můžeme vytknout této peněžence je vzhled, působí zastarale, což pro tak novou technologii jako je Bitcoin není nejvhodnější. Celkově hodnotíme tuto peněženku jako průměrnou.

 

 

 

Mycelium

Peněženka Mycelium nás velmi překvapila. Má příjemný design, nabízí spoustu pokročilejších funkcí a má svojí vlastní podaplikaci „Local Trader“.

Mylecium umí importovat i exportovat privátní klíče, lze také provést digitální podpis adresy a také šifrovat privátní klíč.

Tato peněženka má podaplikaci Local Trader, díky níž můžete nalézt ve Vašem okolí obchodníky na prodej či nákup bitcoinů. Tuto funkci jsme ovšem netestovali osobně.
Peněženka je velice příjemná pro používání, stabilní a rychlá. Peněženka nabízí i možnost přidat si pouze veřejné klíče a díky tomu můžete sledovat stav vaší „domácí“ peněženky, či peněženky vašich dětí, přítelkyně, souseda…

Díky svým funkcím a celkovou spokojeností při používání tato peněženka vyhrála v našem testu.

 

Coinbase

Coinbase wallet není typická mobilní peněženka, ale pouze platforma pro přístup na hostovací službu Coinbase.

Před prvním použitím peněženky je nutné se zaregistrovat a vytvořit si profil u Coinbase.com, což je poměrně zdlouhavý proces, jelikož je nutné kromě vyplnění údajů ověřit telefonií číslo a e-mail. S touto peněženkou nemáte přístup k privátnímu klíči, nelze tedy udělat žádnou zálohu.

Coinbase peněženka neumožňuje pokročilejší funkce jako je import privátních klíčů, digitální podpis adresy nebo zálohování privátních klíčů.

Pro přijetí bitcoinů lze sice přes e-mail poslat „žádost o zaslání bitcoinů“, ovšem toto je dostupné pouze pokud protistrana má také účet u Coinbase.

Pro klasické používání je tato peněženka nedostačující, její design není moc propracovaný a tedy výsledné hodnocení této peněženky je podprůměrné.

 

KnC Wallet

KnC Wallet zaujme svým jednoduchým designem a také jednoduchým ovládáním.

Tato peněženka nás zaujala rozšířenými možnostmi při přijímáním bitcoinů, jelikož podporuje většinu komunikačních programů, jako je např. mail, sms, viber, FB messenger, přes které umí odeslat adresu peněženky, vyhnete se s ní tak zdlouhavému přepisování složité adresy.

Další funkcí je import privátního klíče scanem QR kodu nebo možnost adresáře pro kontakty a správu vlastních adres.

Jedinou nevýhodou je delší načítání a občas pomalejší odezva i na lepších chytrých mobilech.

Výsledné hodnocení je nadprůměrné.

 

 

Odkazy pro stažení testovaných peněženek naleznete kliknutím na ikonu peněženky.

Video odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=Zeec7ohmt5U

 

 

 

Share Button