Web pro streamování her Twitch.tv začal přijímat bitcoiny

23. 3

Společnost ChangeTip umožňuje přispívat na oblíbené služby pomocí bitcoinů. Tato Bitcoinová společnost začala spolupracovat také s internetovou stránkou Twitch.tv. Na webovou stránku Twitch.tv mohou uživatelé přidávat videa z oblíbených her.

Integrace s ChangeTip funguje klasickou formou. Streameři na Twitch.tv musí povolit kanál ChangeTip a po aktivaci mohou začít přispívat na oblíbená videa pomocí bitcoinů.

Společnost Twitch přijímala bitcoiny už od minulého srpna v rámci předplaceného balíčku Turbo. V říjnu dokonce oznámila i podporu přijetí Dogecoinu.

Internetová stránka Twitch byla vytvořena v roce 2011. Za měsíc stránku navštíví milióny uživatelů a stala se tak zdrojem příjmů pro řadu dobře hodnocených streamerů. Popularita této stránky roste s popularitou týmových počítačových her. Velká poptávka je po videích se zápasy z her League of Legends, StarCraft II. a mnoha dalších oblíbených her.

V rámci zahájení společnost ChangeTip slíbila, že nejvěrnějším uživatelům věnuje dohromady 10 000 dolarů, které by měly pomoci rozjet fungování celého projektu.

Náznaky na spolupráci Bitcoinové firmy s webovou stránkou Twitch se objevily před několika týdny. Generální ředitel Nick Sullivan naznačil podobný krok v reakci na Reddit. Uživatelé si později všimli existenci stránky, na které spolupracují ChangeTip i Twitch. Integraci těchto dvou firem tedy někteří ‚předvídali‘ už dříve.

Nick Sullivan se k celému projektu vyjádřil slovy:

„Jsme nadšeni, že nápad inovativní spolupráce pochází z naší komunity. Naše API (rozhraní pro programování aplikací) umožňuje členům komunity používat nástroje, které by měly být v provozu. Naše výpočetní technika umožňuje fanouškům spojit se se svými oblíbenými hráči novým způsobem.“

ChangeTip uvedl, že program zpracující procesy, byl vyvinut nezávislým vývojářem, což by pro Twitch mělo znamenat jistotu férového obchodování. Zástupce firmy Twitch sdělil, že při užití této možnosti podpory nebudou prostředky užity ke sponzorování platformy.

Pro firmu ChangeTip, pocházející ze San Franciska, oznámení představuje nejnovější integraci s celosvětovou organizací. V posledních několika měsících společnost začala spolupracovat například s Facebookem, YouTube a dalšími světově známými platformami. Společnost také nedávno zahájila spolupráci s neziskovou organizací BitGive.

Zdroj: http://www.coindesk.com/

Share Button