Zprávy ze světa Bitcoinu: USD jde k vodě; Bitcoin platí účty; burzy jsou pod kontrolou a další…

Přeji hezký den, vítejte zpět u dalších zpráv ze světa Bitcoinu. Nabídneme vám ty nejzajímavější novinky z uplynulého týdne týkající se kryptoměn. Amagi Metals se rozhodla zbavit amerického dolaru kvůli Bitcoinu, Australané zaplatili účty s bitcoiny v hodnotě více jak 100 000 dolarů, OkCoin prošel zkouškou auditu rezerv a další…

 

 

Společnost Amagi Metals dá přednost Bitcoinu před USD

 

Amagi Metals je online prodejce drahých kovů a mincí. Ve velmi překvapivém oznámení se společnost rozhodla, že do roku 2017 by chtěla přestat přijímat dolary. Plánuje provádět veškeré obchody výhradně v kryptoměnách, jakými je například Bitcoin. Až do teď se nikdy nestalo, že by obchodník zcela odmítl běžné fiat měny (státní měny s nuceným oběhem). Pokud tedy pomineme jisté černé neoficiální obchody. Důvěra společnosti Amagi Metals v Bitcoin je naprosto bezkonkurenční.

 

,,Chceme se stát lídrem v oblasti rozvoje digitální měny. Kryptoměny se zlepšují každým dnem, jejich životaschopnost je prakticky jistá. Sama historie dokazuje, že papírové peníze nejsou podloženy ničím cenným a mohou kdykoliv selhat. Je jen otázkou času, kdy nikdo nebude přijímat dolar. Až ten čas přijde, tak naše společnost bude stoprocentně připravena.“

řekl Stephen Macaskill, výkonný ředitel společnosti Amagi Metals.

 

Společnosti, jakou je například Overstock, jsou velmi úspěšné díky tomu, že uznávají platby jak s běžnými měnami, tak i bitcoiny. Čas ukáže, jak výhodné je rozhodnutí společnosti Amagi přijímat pouze bitcoiny.

 

Plaťte své účty s bitcoiny

 

Living Room of Satoshi je australská společnost, která umožňuje Australanům platit své účty v bitcoinech. Tato síť obchodů nabízí snadno použitelné služby bez poplatků. A soudě dle nedávných zpráv je společnost Living Room of Satoshi velmi úspěšná. Pomocí LRS Australané zaplatili účty s bitcoiny v hodnotě 150 000 dolarů.

,,Platit účty musíme všichni, a spoustu z nich nyní platí lidé pomocí bitcoinu.“

řekl Daniel Alexiuc, spoluzakladatel služby.

 

Bohužel z hlediska dlouhodobého je možné, že to bude mít z části i negativní dopad na Bitcoin. Ne všechny společnosti totiž přijímají bitcoiny, takže společnost Living Room of Satoshi musí BTC ihned prodávat a poté za fiat měny platí účty za zákazníky. Takhle to funguje u hodně obchodníků. Například společnosti Dell nebo Expedia také ihned převádí bitcoiny na obyčejnou měnu. Jaký vliv na Bitcoin to bude mít z hlediska dlouhodobého, je nyní velmi oblíbené téma k diskuzi.

 

OkCoin a Huobi jsou dobrým příkladem zodpovědných burz

 

Sága okolo společnosti Mt. Gox (bývalá japonská burza) zanechala hořkou pachuť v ústech mnoha milovníků Bitcoinu. Naštěstí stále existují burzy jako OkCoin a Huobi, které dělají všechno proto, aby zabránily další katastrofě ve stylu Gox. Společnost OkCoin nedávno prošla přísnou prověrkou auditorů a Huobi plánuje tuto poměrně těžkou zkoušku zvládnout do konce srpna. Pro uklidnění zákazníků také společnosti Bitfinex, Kraken a Bitstamp nedávno prošly auditem. Je pravda, že společnosti se nyní už mohou poučit z případu Gox, ale pravidelné audity všem snad pouze prospějí.

 

Interview se Storj – nabízí decentralizované cloudové úložiště

 

Storj je zajímavý a inovativní altcoin, (= univerzální pojmenování kryptoměn založených na systému BTC) který nabízí decentralizovaná cloudová úložiště. Cloudová znamená, že jsou na vzdálených serverech (většina těchto služeb je centralizovaných, jako například Dropbox). Uživatelé vydělávají mince tím, že poskytují prostor na svých pevných discích pro ukládání souborů jiných lidí. Stále platí, že jen opravdoví majitelé souborů k nim mají přístup.

 

Zdroj: http://www.cryptocoinsnews.com/

 

Share Button